Hiçbir şekilde Ethernet bağlantısı kuramamak

SelimAkoguz

Hectopat
Yer
Selim
Daha fazla  
Meslek
Selim
Merhaba, server olarak kullandığım makine de hiçbir şekilde Ethernet bağlantısı çalışmıyor şu an da. Sebebi ne olabilir sizce? Kafayı yedirecek bu durum. Yeni CAT6 kablosu aldım sonuç aynı. Ne anakart üzerinden ne de Ethernet kartı üzerinden bilgisayara internet bağlayamıyorum. Windows server 2019 kullanıyordum, format attım 2022'ye geçtim yine aynı şekilde. Önceden problem yoktu. Bu arada cihaza USB ile telefon interneti baglanabiliyorum.

Denetim Masası'ndan ağ ve internet>ağ ve paylaşım merkezi>ağ bağdaştırıcı seçenekleri oradan Ethernet'i devre dışı bırakıp bir daha aktifleştirin ve bana yazın.

Denetim Masası'ndan ağ ve internet>ağ ve paylaşım merkezi>ağ bağdaştırıcı seçenekleri oradan Ethernet'i devre dışı bırakıp bir daha aktifleştirin ve bana yazın.
Şuan da evde değilim, eve geçince test edip yazayım.

Sonuç aynı.

Son düzenleme:
Şu an da evde değilim, eve geçince test edip yazayım.

Sonuç aynı.

Bu bilgisyara sağ tıklayıp yönet deyin ardından Aygıt Yöneticisi ve bağdaştırcı seçeneklerini genişletip Ethernet ağını kaldırın ardından sol üsteki eylem kısmından donanım değişikliklerini tara deyin Ethernet ağı tekrar gelecek ve kabloyu takın (en başta kabloyu çıkartın)

Durum nedir hocam.

Son düzenleme:
Bu bilgisyara sağ tıklayıp yönet deyin ardından Aygıt Yöneticisi ve bağdaştırcı seçeneklerini genişletip Ethernet ağını kaldırın ardından sol üsteki eylem kısmından donanım değişikliklerini tara deyin Ethernet ağı tekrar gelecek ve kabloyu takın (en başta kabloyu çıkartın)

Durum nedir hocam.

Sorunu çözmüyor. Bu arada Windows 10 Pro kurunca anakart ile bağlantı sağlayabildim ama Ethernet kartı ile bağlantı olmadı. Server 2019/2022 sürümlerinde ise ne Ethernet ne de anakart ile bağlantı sağlayabiliyorum. Ethernet kartı neden çalışmıyordur?

Sorunu çözmüyor. Bu arada Windows 10 Pro kurunca anakart ile bağlantı sağlayabildim ama Ethernet kartı ile bağlantı olmadı. Server 2019/2022 sürümlerinde ise ne Ethernet ne de anakart ile bağlantı sağlayabiliyorum. Ethernet kartı neden çalışmıyordur?

Eskiden oluyor muydu?

Yeni konular

Geri
Yukarı