Hiçbir şey yapmamanıza rağmen başınıza kötü şeyler geliyor mu?

Not : Karşıt bir görüşe sahipseniz, cevaplamayınız. Hiç tartışacak havamda değilim. İşaret bırakın yeterli efendim.

Alttakiler dışında söyleyebileceğim her şey Allah'tandır. Gerçekçiliği senin inancının kuvvetine bağlı.

Sana 2 şey söyleyeyim. Biri herkesi, biri belli bir kesimi kapsıyor.

Türkiye'de yaşamak su üzerinde yaşamaya çalışan böcek misali gibidir.

Günümüz dünyasında müslüman gibi yaşamaya çalışmak, düzgün olmayan bir yolda, yoldan çıkmadan araba sürmeye benzer.

Korona var, millet dışarı çıkmak istiyor. Ben ise evde kalmak istiyorum. Ailem salmıyor her gün yok teyzenlere gideceğiz, yok dayılarına gideceğiz falan. Yarında yengemlere gidiyoruz aga. Bıktım vallahi bıktım. Şu tam kapanma varken ful teyzemlerdeydik yasak sonuna kadar orada kaldık. İnanılmaz kötü durum.

LoL'de Support oynuyorum. Son 10 maçımda da gelen bütün adclerim küfürbaz ve son derece kötü oyunculardı. Diyorum acaba ben mi kötü oynuyorum da suçu adclere atıyorum? Ya yok cidden iyi oynuyorum, takımda iyi oynayan birisi varsa dibine kadar da kill aldırıyorum, kastırıyorum. Cidden bir maçıma doğru dürüst takım arkadaşı gelmiyor. Kurtulamıyorum da.

Kötü şeyler de geliyor iyi şeylerde. Bir şeyler yaptığımda da aynısı oluyor: "Nereden bulaştım bu belaya" diye kendime lanetler okuduğum, pişmanlıktan deli olduğum şeyler de başıma geldi yüzümü güldüren şeyler de.

Hayat işte. Başımıza gelecek şeylerden Google Play Store sorumlu değil maalesef. Her zaman gülmediğim gibi her zaman ağlamıyorum.

Geri
Yukarı