Hiçbir şey yolunda gitmiyor

Ne gibi bir sorunu var PC'nizin? RX 570 ve Ryzen 5 2600 ikilisi fsr desteğiyle yeni jenerasyona kadar sıkıntısız ayar takıntınız yoksa 60 FPS götürür. Sadece RAM tarafında yetersiz gözüküyor bilgisayarınız.

RX serilerinde olan WattMan hatasını alıyorum. Galiba BIOS güncellerken WattMan hatası aldım ve BIOS silindi. BIOS pilini takın çıkarın dediler öyle düzelttim ama şimdi BIOS yok. oyunlarda FPS'im düşmeye başladı. Sıcaklık değerleri çok yüksek.

Çok klişe olacak biliyorum ama şükretmekte fayda var. Bilgisayarın nasıl bir sorunu var? Konular aç. Yardımcı olmaya çalışalım. Açılan konuları incele. Çözüm bulmaya çalış. Bilgisayarının özellikleri de fena gibi durmuyor. Çözülmeyecek dertler bile çözülür. Kendimden biliyorum. Karamsarlığa kapılmak, seni yokuşa sürükler. Bazen de oluruna bırakmak gerekir. Çözersin sorunlarını. ya da beraber çözeriz. Kısacası sıkma canını.

RX serilerinde olan WattMan hatasını alıyorum. Galiba BIOS güncellerken WattMan hatası aldım ve BIOS silindi. BIOS pilini takın çıkarın dediler öyle düzelttim ama şimdi BIOS yok. Oyunlarda FPS'im düşmeye başladı. Sıcaklık değerleri çok yüksek.

Halledilir hocam, bunun için mi canınızı sıkıyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Seni de anlıyorum ama bunlar kötü bir şey değil. Senin için kötü ama haline şükret. Mesala ben 1 ay da 3 yakınımı kaybettim. Anneannem, dedem ve amcamın kızını kaybettim. Benim, ailemin psikolojisini sen düşün. Benim olaylarım da öyle çok şey değil. Milletin ne dertleri var dostum. Bunlar dert değil yani. Bilgisayarının özelliklerini sorunlarını yaz yardımcı olmaya çalışalım.

Cedric diye çizgi film vardı. 8 yaşındaysanız hayat gerçekten zor diye biterdi. 13 yaşındaysanız hayat gerçekten zor. Bilgisayarınız donuyor falan. Keşke hiç büyümeseydik de tek derdimiz donacak olan bilgisayarımız kalsaydı.

Dediğim gibi, hiçbir şey yolunda gitmiyor. Son zamanlarda ise en çok canımın sıkıldığı şey bilgisayarım, 1.5 sene önce bilgisayar toplamaya güvenmediğim için hayatta sadece 1 kez karşıma çıkacak fırsatı Unlost bilgisayar alarak çöp ettim. Çok fazla sorunları var ve düzeltemiyoruz. O zaman bilgisayar toplamaya korktuğumdan dolayı gidip "Unlost o" deyip almıştım. Şimdi çok pişmanım hem FPS düşük hem de sorun çıkartıyor. Zaten 4 sene babamdan bilgisayar istemiştim, o da zorlayarak almıştı. Şimdi bilgisayar kasmaya başladı ve babama söylemeye çok korkuyorum. O kadar kendini zorlayarak aldığı bilgisayarın hemen kötü olduğunu duyarsa çok üzülür. Ne yapmalıyım bilmiyorum...
Hocam sorunları yazarsan yardımcı olabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı