Hiçbir şeye yanıt vermeyen SSD'den veri kurtarma nasıl yapılmalı?

Kuffoa

Centipat
Makaleler
1
Yer
Sakarya Akyazı
-1adet HP S650 240GB SSD.
-Çalışma süresi 30 saat falanken bozuldu.
-Fiziksel darbe yok.
-İçinde fiziksel darbe ya da oksitlenme belirtisi yok.
-Işığı yanıyor.
-Ubuntu ve Windows üzerinden veri kurtarma denendi olumsuz.
-Windows üzerinde disk başlatılamıyor ve içine girilemiyor.
-BIOS'ta görünüyor.
-Mbt formunda.
*Eskiden diskin içine giriliyordu ana klasörler vardı ama boş gözüküyordu fakat TRIM komutunu kapatıp hızlı biçimlendirme yaptıktan sonra hiç içine girilmiyor.

Oldukça kötü gözüktüğünün farkındayım ama veriler cidden önemli başka ne yapılabilir? Ufak bir ihtimalde olsa yapmaya razıyım.
Bir de hiç deneyimi olan var mı? Mesela aynı diskten tıpatıp aynısını alsam sonra verilerin depolandığı üniteyi yeni diske lehimletsem falan? Hani mümkün mü böyle bir şey teorikte olsa.
Bir de güvenilir veri kurtarma firması arıyorum, mümkünse İstanbul içi.

Servise gönderin yaparlar. SSD'ler read only moduna girer kurtarılması kolay olur aslında ama bu niye böyle olmuş anlamadım.

Read only modu olduğunu nereden anlıyoruz? Servise veremiyorum, Trendyol'dan almıştım üstündeki seri noyu kabul etmiyor HP sitesinde, garanti kağıdındaki elemanları aradım remtech diye bir yer SanDisk'in falan distrübitör firmasıymış anladığım kadarıyla ama HP ürünlerine bakmıyoruz dediler, HP Türkiye'ye mail atmak istiyorum mail atmadan önce ille de seri numarasını gir diyor kafayı yedirtecek bana, iletişim numarası da bulamadım.

-1adet HP S650 240GB SSD.
-Çalışma süresi 30 saat falanken bozuldu.
-Fiziksel darbe yok.
-İçinde fiziksel darbe ya da oksitlenme belirtisi yok.
-Işığı yanıyor.
-Ubuntu ve Windows üzerinden veri kurtarma denendi olumsuz.
-Windows üzerinde disk başlatılamıyor ve içine girilemiyor.
-BIOS'ta görünüyor.
-Mbt formunda.
*Eskiden diskin içine giriliyordu ana klasörler vardı ama boş gözüküyordu fakat TRIM komutunu kapatıp hızlı biçimlendirme yaptıktan sonra hiç içine girilmiyor.

Oldukça kötü gözüktüğünün farkındayım ama veriler cidden önemli başka ne yapılabilir? Ufak bir ihtimalde olsa yapmaya razıyım.
Bir de hiç deneyimi olan var mı? Mesela aynı diskten tıpatıp aynısını alsam sonra verilerin depolandığı üniteyi yeni diske lehimletsem falan? Hani mümkün mü böyle bir şey teorikte olsa.
Bir de güvenilir veri kurtarma firması arıyorum, mümkünse İstanbul içi.

Merhaba kendiniz veri kurtarma programı ile denediniz mi?

Geri
Yukarı