High Power Performance GD 750W cızırdıyor

karatex

Femtopat
Daha fazla  
Modeli: High Power Performance GD 750W.

Her zaman bir cızırtı var, çok yüksek değil ancak fanlar kısıkken geldiğinde can sıkıcı oluyor. Yük altında fanlarla birlikte artıyor ama fazla artmadığı için sorun olmuyor, karışıyor.

Önemli olan bunun başka bir sıkıntısı var mıdır, güç kaynağını ve bilgisayarı ilk aldığımda sanırım gelmiyordu, kasa toz filtresini unuttuğum için 1-2 aydır temizlemedim, dün temizledim, toz girdiğiden olabilir mi?

Modeli: High Power Performance GD 750W.

Her zaman bir cızırtı var, çok yüksek değil ancak fanlar kısıkken geldiğinde can sıkıcı oluyor. Yük altında fanlarla birlikte artıyor ama fazla artmadığı için sorun olmuyor, karışıyor.

Önemli olan bunun başka bir sıkıntısı var mıdır, güç kaynağını ve bilgisayarı ilk aldığımda sanırım gelmiyordu, kasa toz filtresini unuttuğum için 1-2 aydır temizlemedim, dün temizledim, toz girdiğiden olabilir mi?
Hocam yüksek olasılıkla Coil Whine sorunu ile karşı karşıyasınız. Güç kaynağı ve donanım için bir zararı söz konusu değildir. Sadece biraz kulak tırmalar. Sistem ne kadar çok güç tüketirse o kadar çok ses çıkar. Tavsiyem ekran kartınızın FPS değerini ekranınızın yenilenme değeri ile aynı seviyede tutun.

Oyunlarda ne kadar çok FPS o kadar fazla ses demek. En azından benim PSU'um için durum böyle.

Bilgisayarı ilk aldığımda yoktu diye hatırlıyorum, baştan mı oluyor sonradan mı? Ve çok tiz bir sesi yok, internetteki örneklere göre, ve daha kısık.
Ben de aynı modeli kullanıyorum. Gayet sessiz. Muhtemelen PSU'da CW sorunu var. Değişim veya iade talebinde bulunmanızı öneririm.
Hocam yüksek olasılıkla Coil Whine sorunu ile karşı karşıyasınız. Güç kaynağı ve donanım için bir zararı söz konusu değildir. Sadece biraz kulak tırmalar. Sistem ne kadar çok güç tüketirse o kadar çok ses çıkar. Tavsiyem ekran kartınızın FPS değerini ekranınızın yenilenme değeri ile aynı seviyede tutun.

Oyunlarda ne kadar çok FPS o kadar fazla ses demek. En azından benim PSU'um için durum böyle.
Oyunda değilken de var. Bu yüzden hoşuma gitmiyor. Oyundayken oyunun sesi sayesinde önemsemiyorum

Sorun düzeldi mi? Bende alacaktım fakat kararsız kaldım.
Sanırım ekran kartı fanım kasa bağlantılarına değiyor diye çünkü 0 rpme alınca geçiyor. 24 pin atx kablosunu takmak zorladı onun dışında sıkıntı yaşamadım ancak diğer alternatiflerine de iyice bakmadan alma. Herhalde tekrar alıyor olsam corsair rm x alırdım ben. Biraz ısınıyor o da ekran kartı ile çok yakın diye, yeni kasaya geçeceğim ve düzelir tahminen, umarım.

Geri
Yukarı