Hikaye oyunları için VA panel mi TN panel mi?

Bütçe
2600

Cemtastan23

Hectopat
Makaleler
1
Biliyorum hikaye oyunları için IPS gerekli, ancak 2K çözünürlüklü IPS monitörler çok pahalı. Ben 2 monitör arasında kaldım ve panelleri bunlar, sizce hangisini alayım?

TN panel ASUS marka

VA panel MSI marka

Modelleri atsanız daha iyi olur.

VA'lar daha yavaşdır ama çok daha iyi siyahlar sunarlar ve genellikle renkleri de daha iyidir.

Yavaşlık hikayeli oyunlarda görüntü kalitesinden çok daha önemsiz olduğundan VA derim ama modelleri paylaşmanız en iyisi tabii.

Bu arada her zaman IPS'ler daha canlı renkler sunar diye bir şey yok.

Bende VA panel 144 Hz 1 ms monitör bulunuyor. Oyunlarda ve videolarda gayet yeterli. TN panel pek yeterli gelmeyecektir. Tavsiyem VA panel almanız.

Modelleri atsanız daha iyi olur.

VA'lar daha yavaşdır ama çok daha iyi siyahlar sunarlar ve genellikle renkleri de daha iyidir.

Yavaşlık hikayeli oyunlarda görüntü kalitesinden çok daha önemsiz olduğundan VA derim ama modelleri paylaşmanız en iyisi tabii.

Bu arada her zaman IPS'ler daha canlı renkler sunar diye bir şey yok.

Asus TUF Gaming VG27BQ (TN panel olan)​

MSI Optix MAG271CQR (VA panel olan)​

Hocam, ikisi de değil. IPS panel daha iyi olur.
Dediğim gibi IPS bütçemi aşıyor.

IPS paneller de artık TN panelleri yakaladı hız olarak, evet biraz daha pahalı fakat muazzam bir renk ve görüntü sunuyor TN panellere göre, E-sporcu değilseniz TN panel almayı kesinlikle gerekli bulmuyorum, oyun harici genel kullanımda hiç iyi bir deneyim sunmuyor. IPS alacak paran yoksa VA panel al en kötü.

Arkadaşlar, yok mu 2600 TL civarında IPS panel olan monitör? Bakabilir misiniz?

Geri
Yukarı