Hikayeli oyun almak saçma değil mi?

sevimsiz57

Hectopat
Öncelikle bana şahsen hikayeli singleplayer oyunlar satın alınmamalı kiralama sistemi olmalı çünkü hikayeli ve başka yapacak bir şey yok. Online ise satın alınması mantıklı olmaz mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsen ben önce korsanını indiriyorum veya videolarını izliyorum, beğenirsem alıyorum. RDR2, Detroit, Mafia serisi gibi şahane oyunları korsan oynamaya içim el vermiyor.
Kiralama sistemi olursa firmalar para kazanamaz.

Yani aslında kiralama olsa daha pahalıya geliyor, God of War %100 yapmak için 51 saate yakın harcamanız lazım. Kar etmesi için de saat başına ortalama 1 dolar aldığını ele alırsak oyunun orijinal fiyatından azıcık daha pahalı oluyor zaten. Yani düşüncenizin saçma olduğu taraftarıyım.

Oyun ilk haliyle kalacaksa yani DLC güncelleme vs olmayacaksa dediğiniz düşünülebilir. Fakat örnek oyun olarak God of War'ı vereyim. Siz senelerce en küçük taşına kadar hazırlayıp çıkartıyorsunuz oyunu maliyeti çok yüksek oluyor haliyle. Satış yaparak açığı kapatabilir ama kiralama kat kat daha ucuz olacağı için verdiği emeğin karşılığını alamaz bence.

Öncelikle bana şahsen hikayeli singleplayer oyunlar satın alınmamalı kiralama sistemi olmalı çünkü hikayeli ve başka yapacak bir şey yok. Online ise satın alınması mantıklı olmaz mı?
Konsolun varsa kutulu oynayabilirsin. Esnaflara %70 falan daha ucuzuna geri verirsin, esnaf dışı diğer oyuncularda birebir takas yaparsın.

Kiralama sistemi firmalar için karlı olmaz bu sefer firmalar her hikayeli oyuna Online katmaya çalışır hikayeye önem veremezler Online işine baştan giriştikleri için hikayelide temel atmadan Online yaptıkları için Online'da gümler.

Aklıma 90'larda VHS kaset kiralama günleri geldi 😁
Bu sistem orta ve dar gelirliler için iyi olurdu ama buna yapımcı ve dağıtımcı şirketler izin vermez. Zaten böyle bir sistem olmadığı için korsan ile kayıplar veriyorlar.

Geri
Yukarı