Hikayesi Güzel ve Atmosferine Bağlayan Oyun Tavsiyesi

Şu Witcher 3'ten bir başlayayım da sonra diğerlerine de sıra gelir inşallah yazın zaman bol olucak. 😃 Şu Witcher 3 bu kadar abartıldığı kadar var mıymış merak ettim.
Çok oyun var aslına bakarsanız. Metro serisi de oynanmalı. Senaryosu bir yana oyundaki o gerici, ürpertici atmosfer korku-gerilim oyunlarında yok.
Ayrıca PS4 sahibi iseniz RDR 2 ve God Of War'da (2018) kesinlikle deneyim edilmesi gereken oyunlar. Her iki yapımı da bitirdim ama hala tadı damağımda.

Hikaye olarak değil ama atmosfer olarak benimde bu aralar severek oynadığım oyun olan Subnautica'yı önerebilirim. Gerçekten insan zamanın nasıl geçtiğini anlamıyor oynarken.

Witcher ilk 2 oyununun bence hikayesini okuyun. Sonra 3. Oyuna geçin. Zaten beğenmemeniz oldukça zor. Eğer Konsolunuz var ise RDR 2’ye göz atın. Gelmiş geçmiş en iyi oyun diyebilirim kendi adıma. PlayStation’da Uncharted 3 ve 4’e göz atın. 1. ve 2. Oyunun hikayelerini okumanızı öneririm. 2. Oyunun aksiyonu çok yorucu. Nefes aldırmıyor. Metro’ya göz atmanız gerekiyor kesinlikle. Muhteşem oyunlar. Max Payne 3’te oldukça iyi atmosfere sahip. İlk 2 oyunu isterseniz oynayın ama eski gelecektir. Yani ben okumanızı öneririm.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı