Hile yapıp konu açanlar

Tebrikler şu an bağlaçları ayırmayı biliyorsun :).Ya dostum anlaşamadığımız bir nokta var; kimse karışmaz diyorum çünkü ben bunları sorumluluğunu alıyorum. Ban yemek mi? Evet farkındayım. Ya anlamadığım konu şu: Sen benim oyundaki karakter ismimi biliyor musun? Belki de yanımdaydın, birlikte oynadık ve sen benimle oynarken bunların farkında değildin. Ben kimsenin oyununa etki edecek bir şey yapmadım. Siz kasabilirsiniz ben kasmak istemiyorum ve hile yaptım. Ben kimseyi enayi,saf yerine koymuyorum. O kadar uğraşmak istemeyen de parayla alabilir ve Rockstar bile karışmıyor senin ne haddine ki?Epic Games oyunu ücretsiz dağıtana kadar Rockstar kimseyi seviye ve para bastı diye banlamadı, şimdi gelip burda laf ediyorsunuz, anlamış değilim. Rockstar anlamayacak mı benim hile yaptığı? Bırak Allah aşkına güldürme beni ve ben dil bilgim süper demedim ki! Sallayacak bir şey bulamayınca ancak dil bilgisi salla! Hiç sıkıntı değil, burada dediklerimi bal gibi sen de biliyorsun. Devam et :).

Zararı olsun olmasın, bütün online oyunlarda, kullanımı kısıtlı/yasaklı her türlü uygulama, trainer, hile yazılımı, hile kodu vb. sahtekarlıktır ve çoğunda da ban sebebidir. GTA da bu oyunlardan biridir. Oyunun sunucularında fark edilmiyor olman, hile yapmanı serbest kılmaz. Başında her an polis durmuyor diye marketten ürün aşırıyor musun? Hayır. O zaman hile de yapmamalısın. Aynı şey olmasa da benzer mantıktır.

Senin "Hilelerim kimseye zarar vermiyor" demen de zarar vermediğini varsaymamız için yeterli değil. Farkında olmuyor olabilirsin, doğru söylemiyor olabilirsin, verdiğin zararı ciddiye almadığın için "Aman, o da ne ki!" diyor olabilirsin vb. Sunucusu normal ve düzgün yönetilen aklı başında bir online oyunda, hilelerin başkasına zarar verip vermediğine, hilecinin beyanıyla karar verilmez. Polisin suçluya "İşlediğin suçun zarar verdiğini düşünüyor musun?" demesi gibi bir şey bu! Ama yine de dediğim gibi velev ki zarar vermiyorsun; fark etmez, hile hiledir ve yasaktır.

Ayrıca senin burada hem online'da hile yaptığını çekinmeden söyleyip hem de üstüne bunu savunan biri olarak, bana ya da hileye karşı olan diğerlerine "sizin ne haddinize" diyebilecek konumda olduğunu düşünmüyorum.

Dil bilgisi konusunda ise bağlaçlar çok temel ve basit kurallardır, o nedenle tebriğe ihtiyacım yok. Ama bunu bile ayıramayanların temel bir Türkçe kitabına ihtiyacı var çünkü gerçekten ilkokul ya da ortaokul düzeyinde bilgi bu.

Bu arada senin bu kurallardan sorumlu olmak için "Yazım kurallarına çok dikkat ederim" diye iddia etmene de gerek yok. Technopat Sosyal kuralları sana bu sorumluluğu getiriyor zaten. Sırf Sosyal'deki "alıntıların da yazım kurallarına uyması" kuralına uymak için, ikinci defadır senin hata dolu mesajını düzenlemeye çalışıyorum alıntıda, artık daha fazla uğraşamayacağım. Ama yine de ilerleme var, tebrikler.

Neyse, sana hilenle mutluluklar. Pek vazgeçmeye niyetin yok gibi.

Zararı olsun olmasın, bütün online oyunlarda, kullanımı kısıtlı/yasaklı her türlü uygulama, trainer, hile yazılımı, hile kodu vb. sahtekarlıktır ve çoğunda da ban sebebidir. GTA da bu oyunlardan biridir. Oyunun sunucularında fark edilmiyor olman, hile yapmanı serbest kılmaz. Başında her an polis durmuyor diye marketten ürün aşırıyor musun? Hayır. O zaman hile de yapmamalısın. Aynı şey olmasa da benzer mantıktır.

Senin "Hilelerim kimseye zarar vermiyor" demen de zarar vermediğini varsaymamız için yeterli değil. Farkında olmuyor olabilirsin, doğru söylemiyor olabilirsin, verdiğin zararı ciddiye almadığın için "Aman, o da ne ki!" diyor olabilirsin vb. Sunucusu normal ve düzgün yönetilen aklı başında bir online oyunda, hilelerin başkasına zarar verip vermediğine, hilecinin beyanıyla karar verilmez. Polisin suçluya "İşlediğin suçun zarar verdiğini düşünüyor musun?" demesi gibi bir şey bu! Ama yine de dediğim gibi velev ki zarar vermiyorsun; fark etmez, hile hiledir ve yasaktır.

Ayrıca senin burada hem online'da hile yaptığını çekinmeden söyleyip hem de üstüne bunu savunan biri olarak, bana ya da hileye karşı olan diğerlerine "sizin ne haddinize" diyebilecek konumda olduğunu düşünmüyorum.

Dil bilgisi konusunda ise bağlaçlar çok temel ve basit kurallardır, o nedenle tebriğe ihtiyacım yok. Ama bunu bile ayıramayanların temel bir Türkçe kitabına ihtiyacı var çünkü gerçekten ilkokul ya da ortaokul düzeyinde bilgi bu.

Bu arada senin bu kurallardan sorumlu olmak için "Yazım kurallarına çok dikkat ederim" diye iddia etmene de gerek yok. Technopat Sosyal kuralları sana bu sorumluluğu getiriyor zaten. Sırf Sosyal'deki "alıntıların da yazım kurallarına uyması" kuralına uymak için, ikinci defadır senin hata dolu mesajını düzenlemeye çalışıyorum alıntıda, artık daha fazla uğraşamayacağım. Ama yine de ilerleme var, tebrikler.

Neyse, sana hilenle mutluluklar. Pek vazgeçmeye niyetin yok gibi.
Her zaman gidip o övülen Rockstar'ın ban sistemine noldu şuan kendiniz gömüyorsunuz ve hile yapıldığını anlamasıda aslında çok zor değil bariz zaten hesabımda bağırıyor ve Rockstar bunu bildiği halde banlamıyor kendini kandırıyorsun.

Beni tanımıyorsun veya kim olduğumu bilmiyorsun belki ilkokulu bile okumadım bunu bilemesin yardım için teşekürler moderasyon ekibi de yeterince yardımcı oluyor(kimseyi aşağılama ya da alaycılık söz konusu değil)ama bizim burada tartışığımız şeyin dil bilgisi olduğu düşünmüyorum zaten öyleyse sınıfta kaldım demektir.

Yanlış anlaşılma için üzgünüm galiba kelimeleri yanlış seçtim ama konun başından beri benim burada takıldığım nokta şu insanları sınıflandırmak ve onlara hakaret etmek hala da arkasındayım kimse "Hileciler hayattan banlansın" veya "Hileciler hayatta vasfı olmayan kişilerdir" demeye hakkı yok.

Benim başından beri takıldığım nokta bu ben hile yapmaya aşık değilim ama o an canım istedi ve yaptım bu güne kadarda kimsenin oyununu etkilediğimi düşünmüyorum kimsenin kafasına uçakla yada tankla dalmadım ha aslında tankla savaştım ama karşımdaki adamında tankı vardı o anda ikimiz içinde eğlenceli olmuştu.

Ben zaten bir daha ilerde hile yapmayı düşünmüyorum ama olan olmuştur biten bitmiştir şu saaten sonra değişmez.Kendi fikrimi de savunmaya devam edicem ne de olsa özgür bir ülkede yaşıyoruz değil mi ? Ben hilecilerin hepsi masumdur veya suçsuzdur demiyorum ama adam orada level ve para basıp etliye sütlüye karışmadan sabahtan akşama kadar araba sürüyor yarışlara giriyorsa kusura bakma ama bu kimseyi ilgilendirmez umarım derdimi bu sefer anlatabilmişimdir.

Son düzenleme:
@Zakramoreas gerçekten mesajlarının okunması çok zor ve göz yorucu. Bununla uğraşamam ben. Benim gözümde hileci hilecidir. Bunun azı da çoğu da yok, bahanesi de gerekçesi de. Ben kendi adıma bir oyuncu olarak şunu yapabilirim: Herhangi bir online oyunda hileciyle karşılaşırsam ve hileyi fark edersem report'umu yapar geçerim, kanıtım varsa admin ile paylaşırım.

Kendine neyi yakıştırıyorsan onu yap, ne diyeyim... Haydi uğurlar olsun.

Geri
Yukarı