YouTube Hileci oyun videolarından dolayı telif yenir mi?

can123321

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. YouTube'da Counter-Strike oyunu içeriği çeken bir kanal açacağım. Fakat merak ettiğim bir konu var. Acaba az aboneli hile yapan kişilerin oyun içindeki video görüntülerini aldığımda telif yer miyim? Mesela videoda adam oyun içinde hile yapıyor ve döne döne vuruyor veya aim hilesi kullanıyor. Bu içeriğin küçük kısmını alsam ve arka planda ses olmadan konuşsam bu adam bana telif atabilir mi? Kendisi olduğunu kanıtlayabilir mi vs. ?

Video sahibi gelip bu video benim diye telif atarsa yersiniz tabi. Kanıtlamasına da gerek yok.
Küçük kısmını alıp koyarsanız sorun yaşamazsınız ama.
Ya mesela örnek olarak 7 veya 8 saniyeliğini alsam koysam bir şey olabilir mi? Sonuç olarak oyundan bir görüntü adamın sadece hile yaptığı ve oyundaki nicki gözükcek ses falan yok. Sonuç olarak oyundaki kişinin o olduğunu kanıtlayabilir mi? Tamam aynı görüntüler ama diyelim aynı nickle ben girdim aynı hareketleri yapıp oyunda video çektim veya başkası yaptı orjinali olduğunu nasıl kanıtlayabilir ki? Çok saçma değil mi yoksa başka açıklaması var mı. Çünkü bu işi ciddi ciddi düşünen biriyim. Hilecilerle onlara karşı videolar yapacam ve konuşmamda bunlara da yer vermek istiyorum. En azından 10 veya 8 saniyelik görüntülerle

YouTube kendi farkedip öne çıkması engelliyebilir bence.
Bunu bir başka youtuber yapıyor fakat görüntülerden telif yemiyor ama belkide izin de alıyor olabilir. Ama otomatik olarak atıldığını sanmıyorum

Merhaba. YouTube'da Counter-Strike oyunu içeriği çeken bir kanal açacağım. Fakat merak ettiğim bir konu var. Acaba az aboneli hile yapan kişilerin oyun içindeki video görüntülerini aldığımda telif yer miyim? Mesela videoda adam oyun içinde hile yapıyor ve döne döne vuruyor veya aim hilesi kullanıyor. Bu içeriğin küçük kısmını alsam ve arka planda ses olmadan konuşsam bu adam bana telif atabilir mi? Kendisi olduğunu kanıtlayabilir mi vs. ?
Sanmam hocam.Arkaya kendi sesinizi koyarsanız ve videoyu arada bölerseniz birşey olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı