Hipermetropi ve Astigmat ile I-Lasik lazer ameliyatı

Rosenkavalier

Hectopat
Makaleler
3
Halihazırda Hacettepe üniversite'sinde okuyorum ancak kara harp okuluna girmeyi planlamaktayım fakat mevcut göz derecem sağlık mülakatlarını geçmeme engel teşkil ediyor. Her iki gözümde de hipermetrop+astigmat bulunmakta. Doktor hipermetropinin 1.50 ila 1.75 dolaylarında olduğunu söyledi ancak tek göz mü yoksa her iki göz mü bilmiyorum.

Lazer ameliyatı (ı-lasik) olmak için muayene olduğum cerrah, hipermetropinin lazer ameliyatına miyop kadar yatkın olmadığını, ameliyatı yapabileceğini fakat sonucun miyop gözlere yapılan ameliyat kadar efektif olmayacağından; derecelerin seneler sonra tekrar yükselme ihtimalinden bahsetti ve "biz cerrahlar hipermetrop gözlere lazer ameliyatı yapmayı pek sevmiyoruz" dedi. Ayrıca ameliyat sonrası dahi göz derecesinin MSÜ sağlık standartlarına kadar gerilemeyeceğinden şüphe duyuyorum.

Foruma sorum şu ki: Daha önce hipermetrop+astigmat göze sahip olup da lazer ameliyatı geçirmiş veya geçirmiş birini tanıyan bir forum üyesi var mıdır acaba? Çizip çizmeme konusunda epey kararsız kaldım diyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende hipermetropum gözüm sol 2.5 sağ 1.5 olması gerek. Muayeneye gittiğimiz doktor profesör ve alanında iyi bir doktor ve kendisi lasik ameliyatı konusunda olumsuz bir şey dememişti muayenede ben şahsen bayramdan sonra lasik yaptırıcam. Tabii daha bilgili arkadaşlar varsa bilgilendirirse sevinirim bende.

Bende hipermetropum gözüm sol 2.5 sağ 1.5 olması gerek. Muayeneye gittiğimiz doktor profesör ve alanında iyi bir doktor ve kendisi lasik ameliyatı konusunda olumsuz bir şey dememişti muayenede ben şahsen bayramdan sonra lasik yaptırıcam. Tabii daha bilgili arkadaşlar varsa bilgilendirirse sevinirim bende.
Hocam gözünüzü çizmeye karar verdiyseniz, çizdiğiniz vakit buraya sonucun nasıl olduğunu yazabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı