Hissizleşmeye başladım

Ne güzel işte. Bunları yapman için yaşaman gerekiyor. Neden bir yerden başlamıyorsun. Neden daha pozitif olup hem ailene hemde çevrene güzel bir neşe sağlanıyorsun. Mesela beni en mutlu eden şeyler arasında başkasını güldürmek veya onu mutlu etmek var. Bence çok güzel bir histir. Baş birini mutlu etmek. Kendine olan sevgini artırıyor. Birine yardım etmek en güzel hislerden biri. Umursadığın şeylerin peşine düş. Ve kendini yalnızlığa itme. İnan yalnızlık daha kötü. Sosyalliğini kaybetme. Kendine sahip çık kardeşim. Daha yolun başındasın. Her zaman bir yol bulabilirsin. Sana kötü gözle bakanda olacak iyi gözle bakanda. Seni küçük görenlerde olabilecek. Ama sen sadece umursadığın şeyleri düşün. Yoksa işin içinde boğuluruz.

Olgunluk, ergenlik ile ilgisi olan bir durum değil. Zaten bilimsel olarak da ergenlik 21 yaşında son bulur. Duyuşsal gelişim evresinin içerisindesin. Yani duygusal olarak bir kişilik oluşturuyorsun şu sıralar.
Canlı bir yapısı olan biriydim. Gülüp eğlenmeyi sevip sürekli eğlenecek bir şeyler buluyordum. Ama sınav stresi o bu şu derken bir baktık bu durumdayım. Ne tür şekillenme olacak ki? Hayatımın sonuna kadar böyle mi kalacak bu durum?

Canlı bir yapısı olan biriydim. Gülüp eğlenmeyi sevip sürekli eğlenecek bir şeyler buluyordum. Ama sınav stresi o bu şu derken bir baktık bu durumdayım. Ne tür şekillenme olacak ki? Hayatımın sonuna kadar böyle mi kalacak bu durum?

Bu kadar kafaya takmamanı öneririm. Daha şimdiden bu durumdaysan ileride gelecek kaygısı nedeniyle daha kötü durumlarda olabilirsin. Rahatlamaya çalış ve her şeyi kafaya takma.

Ne güzel işte. Bunları yapman için yaşaman gerekiyor. Neden bir yerden başlamıyorsun. Neden daha pozitif olup hem ailene hemde çevrene güzel bir neşe sağlanıyorsun. Mesela beni en mutlu eden şeyler arasında başkasını güldürmek veya onu mutlu etmek var. Bence çok güzel bir histir. Baş birini mutlu etmek. Kendine olan sevgini artırıyor. Birine yardım etmek en güzel hislerden biri. Umursadığın şeylerin peşine düş. Ve kendini yalnızlığa itme. İnan yalnızlık daha kötü. Sosyalliğini kaybetme. Kendine sahip çık kardeşim. Daha yolun başındasın. Her zaman bir yol bulabilirsin. Sana kötü gözle bakanda olacak iyi gözle bakanda. Seni küçük görenlerde olabilecek. Ama sen sadece umursadığın şeyleri düşün. Yoksa işin içinde boğuluruz.
Yazın gerçekten moral kaynağı oldu teşekkür ederim. Zaten öyle biriydim şaklaban denilecek tarzda bir insanım. Okuduğum sınıflarda gelmediğim gün benim orada olmadığım çok belli oluyordu. Fazlasıyla sosyaldimde normalde kız erkek olsun çok sosyaldim ama kız arkadaşımdan dolayı kızlarla konuşma lüksüm kesildi ki erkek olarakta eskisi gibi öyle çok kişiyle konuşmak yerine çevremde 2 3 kişi tutmaya gayret ediyorum. Bilmiyorum hayat gerçekten benim için tuhaf ilerliyor bir şeyleri abartma huyumdan tutayım kötü saydığım bütün huylarım kayboldu. Bununla birlikte iyi olanlarda misal sosyalliğim ve mizahi yapım.
Hayatın genel sorunlarıdır. Her kesim(zengin-fakir) zaman zaman hayattan yorulduğunu ve sıkıldığını anlatır. Bunun nedeni insan doyumsuzdur ve kıt kaynaklarıyla sonsuz ihtiyaçlarını gidermeye koşullanmıştır. Herkes yaptıklarından ettiklerinden sıkılabilir. O yüzden farklı aktiviteler ile felsefi düşüncelerden sıyrılmak daha iyi olacaktır. Yoksa hepimiz yastığa kafayı koyduğumuz anda gelecek kaygısı veyahutta anlık sorunlarımız başlıyor. Evet bunları göz ardı edemeyiz. Lakin kendimize en büyük kötülük kendimizi bunaltmak ve sonrasında iyice hayattan yaşamdan kopmak ve zevk alamamak. Kendimizi çok yormayalım.
Üstümde gerçekten yük var. Ailem bir okul parası ödeyecek durumda değil ve burs için bana güveniyor. Hem bunu başarmak için gece gündüz çalışmaya hemde aklımı yitirmemeye çalışıyorum. Nasıl olacak bilmiyorum.
Bu kadar kafaya takmamanı öneririm. Daha şimdiden bu durumdaysan ileride gelecek kaygısı nedeniyle daha kötü durumlarda olabilirsin. Rahatlamaya çalış ve her şeyi kafaya takma.
Sanırım buraya yazmak bunları beni rahatlattı. Biraz daha iyiyim ve sakinleştiğimi düşünüyorum.
Her şey yeni başlıyor. Hissizleşmekten ziyade olgunlaşmaktır bu.
Bilmiyorum artık ne olduğu değilde nasıl eski neşeme kavuşacağımı düşünüyorum sadece.

Geri
Yukarı