Hitler neden kaybetti?

Hitler İngiltere'ye savaş ilan etmedi. Hitler Polonya'ya saldırdığında onlar Hitler'e savaş ilan etti. Rusya'ya saldırılması doğru bir karardır. Almanlar eğer saldırmasaydı elinde sonunda Ruslar saldıracaktı, üstelik Almanlar'ın petrole ihtiyacı vardı.
Bilgim dahilinde konuştum hocam düzelttiğiniz için teşekkür ederim.

Hitler savaş başlayana kadar tartışmasız çok iyi bir liderdi. Dunkirk'deki İngilizlerin ve Fransızların profesyonel askerleri imha edilseydi durum çok daha değişik olabilirdi. Belki de bir barış antlaşması ile Hitler istediğini elde ederdi. Sovyetler birliğinde kaybetmesi ise tamamen niceliktir. Sovyetler'deki doğal kaynak ve insan gücü almanlardan kat kat daha üstündü. Ayrıca Amerika'nın olaya dahil olması, petrol sıkıntısı, nicelik, yanlış kararlar ve Almanların müttefiklerinin profesyonel ordulardan oluşmaması kaybetmesinin sebeplerinden.

Hocam herkes 2023 Lozan bitiyor diye yankılanıyordu bir ara fakat maddelerinde 100 Yıl diye bir madde yok? Versay tanınmadığına göre zamanında, bizim ülkemizde tanımasa antlaşmayı direk bir savaş ilanı mıdır yoksa masaya tekrar oturulup antlaşma yeniden mi düzenlenir?
Bilgim dahilinde konuştum hocam düzelttiğiniz için teşekkür ederim.

Her ideoloji kendince haklıdır, insanlara sadece ideolojik bakmak saçma. İcraate de bakmak lazım.
Ben hitlerin fikirlerini burada linç yiyecek olsam bile desteklerim. Üstteki arkadaş egoist demiş ben de faşizmin buna dayalı olduğunu söyledim. Hitler bu dünya'da çok insan öldürdü. Ama şuan yaşanan tıp gelişmeleri sanayi ve askeri alandaki icraatlerin hepsi nazi Almanya'sının eseridir buna kimse karşıt fikir yürütemez.

Doluşun buraya tarihçiler.

Hitler'i sevmem. Hitler'i seveni de sevmem. Bu konu beni pek ilgilendirmiyor fakat komutanları ile fikirlerinin ters düştüğü için kaybettiğini biliyorum.

Hitler'i severim. Hitler'i sevmeyenleri sevmem. Bu konu beni ilgilendiriyor. Pervitin bitti zombi askerler gitti. Bir de öz abim Stalin'in kurşun yerine adam atmayı tercih etmesi var.

Hitler'i severim. Hitler'i sevmeyenleri sevmem. Bu konu beni ilgilendiriyor. Pervitin bitti zombi askerler gitti. Bir de öz abim Stalin'in kurşun yerine adam atmayı tercih etmesi var.
Hayatına başarılar dostum o zaman. Keşke 1940'larda yaşamış bir sivil olsaydın, o zamanda mı bir faşistin ayaklarına kapanıp ona saygı duyduğunu söyleyecektin :D

Yeni konular

Geri
Yukarı