Neden Almanlar kaybetti?

Eki Görüntüle 1227102
Sorduğum soru başlıktaki gibi: Neden? Savaşın başından beri Sovyetleri birçok kez kuşatarak milyonları öldürmüş olan bir devlet Stalingrad Savaşında sadece 333 bin kayıp vererek nasıl yıkılır?
Bir çok nedeni var fakat benim bildiğim Stalingrad'da kaybetmelerinin sebebi kanatlarda yeteri kadar asker olmaması.

Nedenini say say bitiremem de şöyle bir özet geçeyim.
-Boşa harcanan hava kuvvetleri(Luftwaffe Stalingrad'da çok etkisiz kalmışdı)
-Saçma sapan emirler örnek: Belçika sınırında iken 3 gün dur emri verilmesi.
-Dengesiz müttefiği Japonya yüzünden Amerika'ya savaş açmaları.
-Stalingrad kadar önemsiz bir şehre ordu yığmaları.
-Sovyetlerin sanayiyi batıdan doğuya çekmesi.
-Moskova'da ezici bir üstünlük olmasına rağmen girilmemesi(eğer Moskova'ya girilseydi savaş alman galibiyeti ile sonuçlanırdı)
-Tiger gibi ağır tanklara fazla önem verilmesi.
-İkmal hatlarının kesilmesi
-Sovyetlere dalmaları.
-Baharlık kıyafetlerle Rus avcılığı oynamaları(bari mont al yanına be adam)
-Normandiya çıkartmasında tamamen mekanizeden uzak bir orduya sahip olmaları.
-İtalya'ya gereğinden fazla yardım etmeleri.
-Stalingrad'daki komutanlara ne olursa olsun teslim olma denilip bir nevi ölüme terk edilmesi.
Ve daha say say bitiremiyeceğim şeyler.

Eki Görüntüle 1227102
Sorduğum soru başlıktaki gibi: Neden? Savaşın başından beri Sovyetleri birçok kez kuşatarak milyonları öldürmüş olan bir devlet Stalingrad Savaşında sadece 333 bin kayıp vererek nasıl yıkılır?
Ben de bir soru sormak istiyorum; Almanlar kaybetmeseydi Osmanlı devleti hala yaşar mıydı?
Hocam osmanlı devleti bu savaşın kaybı ile evet büyük bir borca girdi.Yine yıkılırdı.Fakat sadece hızlandı.

Ben de bir soru sormak istiyorum; almanlar kaybetmeseydi osmanlı devleti hala yaşar mıydı?

2. dünya savaşında osmanlı yoktu hiçbir şey etki etmezdi 1. dünya savaşını diyorsan osmanlı devleti ayakta kalırdı ama pek modern bir yer olmazdı diye düşünüyorum.

Eki Görüntüle 1227102
Sorduğum soru başlıktaki gibi: Neden? Savaşın başından beri Sovyet'leri birçok kez kuşatarak milyonları öldürmüş olan bir devlet stalingrad savaşında sadece 333 bin kayıp vererek nasıl yıkılır?

Aslında 333 bin kayıpla alakası yok tabii var ama eskiye göre daha çok kayıp alıyor bir de kış geliyor tabii kış geldiği zamanlarda geri çekiliyorlar daha çok bence gerideki cephelerde kayıp veriyorlar ayrıca stalingrad a saldırmak yerine Moskova'ya saldırsaydı kazanırdı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı