Hız Testinde Yavaş, İndirmede Hızlı VDSL

rendezook

Hectopat
Daha fazla  
Türk.Net 32Mbps VDSL kullanıcısıyım. Modem Asus DSL-N16 ve ZyXEL VMG3312-B10b.
Laptop i7 6700HQ, 16GB RAM, GTX 950m

Steam'de veya IDM benzeri indirme yardımcıları ile download yaparken 32Mbps hızını sonuna kadar kullanabiliyorum.

Inked1_LI.jpg

SpeedTest üzerinden hız testi yaptığımda;
Inked2_LI.jpg

8Mbps ile 11Mbps arasında değişen sonuçlar alıyorum.

Youtube üzerinden 1080p/1440p video sorunsuz/donmadan izleyebiliyorum fakat Twitch.tv'den canlı yayın izleyemiyorum kalite ayarı otomatikte 480p'de arada donma oluyor 360p'ye düşürüyor.

Yukarıda yazdığım iki modem ile günün farklı saatlerinde testler yaptım sonuç değişmiyor.

Türk.net'e destek bölümünden ulaştım geri dönüş yaptılar hat değerlerinde bir problem olmadığını normal olduğunu söylediler.

Yardımlarınızı, fikirlerinizi bekliyorum..

Son düzenleyen: Moderatör:
Opera hariç bir tarayıcıdan indirme yapmayı deneyin. IDM olmadan. Opera indirme yönünde sorunlu o yüzden farklı bir tarayıcı kullan. Hızın 30 saniye kadar 16Mbps'den yüksek olursa sorun SpeedTest sitesindedir. Yüksek olmazsa başka bir cihaz veya program kullanıyordur.

Ethernetle de sonuç aynı.

Download da sorunum yok zaten herhangi bir tarayıcıdan rahatça indirme yapabiliyorum.
Sorun hız testlerinde ve twitch.tv sitesinde. Opera, Chrome, Firefox denedim. Mobilde de hız testleri düşük çıkıyor, twitch yayınlarını 480p kalitesinden yüksek izleyemiyorum.

Ben de Türknet kullanıyorum. En sevmediğim bölüm de bu, görüşebileceğin kimse yok. Bende de sürekli ping 3000'e çıkıyor, arıza kaydı oluşturuyorum tek yaptıkları şeyi hat değerleriniz normal demek. Eskiden Vodafone kullanıyordum ufak bir sıkıntı oluyordu mesela arıyordum müşteri hizmetlerini güncelleme falan sağlıyorlardı düzeliyordu. Bunlara bakıyoruz robot. Tekrar arıza kaydı bırakın sorunu detaylıca anlatın. Çözülmezse de sözleşmeyi iptal edin gitsin. Müşteri memnuniyeti 0. Yakında ben de çıkacağım zaten.

Ben de Türknet kullanıyorum. En sevmediğim bölüm de bu, görüşebileceğin kimse yok. Bende de sürekli ping 3000'e çıkıyor, arıza kaydı oluşturuyorum tek yaptıkları şeyi hat değerleriniz normal demek. Eskiden Vodafone kullanıyordum ufak bir sıkıntı oluyordu mesela arıyordum müşteri hizmetlerini güncelleme falan sağlıyorlardı düzeliyordu. Bunlara bakıyoruz robot. Tekrar arıza kaydı bırakın sorunu detaylıca anlatın. Çözülmezse de sözleşmeyi iptal edin gitsin. Müşteri memnuniyeti 0. Yakında ben de çıkacağım zaten.
Sıkıntı modem kaynaklı olabilir. Başka modem ile interneti kullanmayı denedin mi?
Modemi güncellemek gerekebiliyor bazı sıkıntıların geçmesi için.

Geri
Yukarı