Hızlı Bir Şekilde Kilo Vermek

oguzhansr40

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Haçker
Ben eskiden zayıftım. Yemek yer dışarıya çıkardım. Futbol oynardım. Ama bir özentilik ve hızlı yemek yeme yüzünden kilo aldım. Yani olay şu ben küçükken yemekleri fazla çiğnemeden yutuyordum. Yemekten sonra dışarı çıkmayıp yatıyordum. Yemekleri hızlı yiyordum. Bunları yaptığımdan dolayı çok kilo aldım. Ve şimdi zayıflama kararı aldım. Ve bir arkadaşımda destek çıkıyor. Tek sorun şu, benim evim okula uzak ve ben yurtta kalıyorum. Sizden istediğim şey şu. Bana yurt ortamında zayıflama yöntemlerini söylemeniz. Bu arada ben kendimce bir şeyler yapmaya başladım madde halınde göreceksiniz:
  • -Şekeri bıraktım.
  • -Abur-Cuburu bıraktım.
  • -Sabahları sadece çeyrek yiyip, diğer öğünlerde kaşıkla yiyorum.
  • -Marketten 3TL'ye almış olduğum sallama yeşil çay içiyorum (Kahvaltıda yemek yerken ve akşam bor şey yemeden)
Bunlardan başka ne yapabilirim? Sizin önerilerinizi dikkate alıp uygulayacağım. Şimdiden cevaplayan herkesten Allah razı olsun. Hayırlı günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yiyeceğin yemekler konusunda bir doktora danışmanı öneririm. Bol proteinli kalorisi düşük ürünler önereceklerdir.
Ayriyeten arada dışarı çıkıp Esneme hareketleri, yürüyüş ve hafif tempoda koşu yapmanı öneririm.

Bir videoda görmüştüm. Diyetisyenler sürekli yediğimiz yemekle alakalı liste hazırlıyorlar. Ancak içecekle alakalı hiçbir şey yazmıyorlar. Adam videoda diyordu ki, farkında değiliz ama, içtiklerimiz bazen yediklerimizden daha zararlı olabiliyor ve daha çok kilo aldırabiliyor. Mesela bir bardak ayran 100 kalori.
Meyve su'ları,kolalar bunları hiç saymıyorum bile. Bir diyet var. Bu diyet yiyecek diyeti değil. İçecek diyeti. Günde 15 bardak su'dan başka hiçbir şey içmiyorsun. Hem karaciğeri böbrekleri akciğerleri yani genel olarak iç organları temizleyen ve çok faydalı olan bir diyet. Hemde bu diyeti uygulayanlar günde 7 km koşmak kadar kalori yakıyormuş. Yemeğe aynı şekilde devam. İçecek günde 15 bardak su'dan başka içecek yasak.

Bir videoda görmüştüm. Diyetisyenler sürekli yediğimiz yemekle alakalı liste hazırlıyorlar. Ancak içecekle alakalı hiçbir şey yazmıyorlar. Adam videoda diyordu ki, farkında değiliz ama, içtiklerimiz bazen yediklerimizden daha zararlı olabiliyor ve daha çok kilo aldırabiliyor. Mesela bir bardak ayran 100 kalori.
Meyve su'ları,kolalar bunları hiç saymıyorum bile. Bir diyet var. Bu diyet yiyecek diyeti değil. İçecek diyeti. Günde 15 bardak su'dan başka hiçbir şey içmiyorsun. Hem karaciğeri böbrekleri akciğerleri yani genel olarak iç organları temizleyen ve çok faydalı olan bir diyet. Hemde bu diyeti uygulayanlar günde 7 km koşmak kadar kalori yakıyormuş. Yemeğe aynı şekilde devam. İçecek günde 15 bardak su'dan başka içecek yasak.
Şu anda üniversiteye geçtim ve KYK yurdunda kalıyorum. Aradan 3 - 4 sene geçmiş bile.

@CHRİS W4LKER başka önerilerin var mı? :D
Şekerli besinler tüketme. Özellikle sakın karbonhidrat tüketme. Ekmek yeme,yiyeceksende çavdar ekmeği falan ye. Her yemekten önce 2 bardak su iç (Doygunluk hissi verir) Yemeğin üstüne yatma/uzanma.
İmkanın varsa her sabah yürüyüşe çık. İstanbulda yaşıyorsan belgrad ormanına git. Koşu yaparsın orda çok iyi kalori yakarsın. Hamburger gibi sağlıksız şeyleri tüketme. Tüketiceksende çok nadir ufak kaçamaklarla tüket. Ama haftada 2 kere tüketme tabii. Eğer daha önceden yazdığım diyeti uygularsan yediğin şeylere karışmana gerek yok. Su dan başka bir şey içme yeter. Ama eğer onu uygulamazsan burda yazdıklarımı öneririm.

Şekerli besinler tüketme. Özellikle sakın karbonhidrat tüketme. Ekmek yeme,yiyeceksende çavdar ekmeği falan ye. Her yemekten önce 2 bardak su iç (Doygunluk hissi verir) Yemeğin üstüne yatma/uzanma.
İmkanın varsa her sabah yürüyüşe çık. İstanbulda yaşıyorsan belgrad ormanına git. Koşu yaparsın orda çok iyi kalori yakarsın. Hamburger gibi sağlıksız şeyleri tüketme. Tüketiceksende çok nadir ufak kaçamaklarla tüket. Ama haftada 2 kere tüketme tabii. Eğer daha önceden yazdığım diyeti uygularsan yediğin şeylere karışmana gerek yok. Su dan başka bir şey içme yeter. Ama eğer onu uygulamazsan burda yazdıklarımı öneririm.
Kütahya Tavşanlı'da KYK yurdunda kalıyorum. Sabah kahvaltıda bir kısıt var. Burada ekmekler pahalı. Çavdar ekmeği alamam yani uzak. Ama onun yerine sabah kahvaltıda çeyrek ekmek yenebilir. Akşam yemeği zaten ekmeksiz olacak. Yani gezme gibi pek bir imkan yok. Günde 3 litre su tüketmeye çalışırım.

Geri
Yukarı