Hizli kilo vermek için tavsiyeleriniz

Bana 1 ayda 10 kilo verdiren şeyleri yazıyorum:

Her gün sokağa çıkma yasağının olmadığı saatler 1 saat hafif tempoda yürü.
Hiç şeker yeme şekeri 0 la.
Ekmek yerine tam buğday ekmeği tercih et.
Sabahları en az 1 yumurta beyazı ye (sarısı çok yağlı oluyor ve bu da diyetini olumsuz etkiler)
Her gün 20'şer mekik+şınav çek.
Acıktığın zaman cips, çekirdek, kuruyemiş yerine salata yemeyi dene.
Çayı şekersiz iç.
Her gün filtre kahve tüket.
Uyku düzenini ayarla. (En az 6 saat uyu)

16 yaşındayım, 1.92 boyum var. 1 ay önce başladığımda 102 kiloydum şu anda 90 kiloyum, hissedilebilir bir fark oluştu mesela eskiden yüzüm çok tombuldu artık daha güzel bir yüzüm var ve sivilcelerim gitti.

Yemek yemeyi keserek zayıflarsın ama sağlından olursun. Günlük olarak gereken kaloriyi bulup ona göre yemek yemelisin ve bol su tüketmeye özen göster. Beyaz ekmekten uzak durun ve günlük sporunuzu yapın.

6 aydır spor yapıyorum ve çok kilo verme problemi yaşayan arkadaşla tanıştım. Öncelikle saat 6'dan sonra birşey yeme. Günde 3,4 litre su iç. Ekmekten uzak dur. Bol bol sıvı tüket. Günde iki öğün yemek ye ve aşırıya kaçma hafiften doyduysan bırak. Çitos, çikolata gibi paket gıdalardan uzak dur, çünkü kan dolaşımını yavaşlatır ve her birinin kalorisi çok yüksek. Ama daha hızlı ve düzenli kilo için spora başlamanı öneririm.

6 Aydır spor yapıyorum ve çok kilo verme problemi yaşayan arkadaşla tanıştım. Öncelikle saat 6'dan sonra bir şey yeme. Günde 3,4 litre su iç. Ekmekten uzak dur. Bol bol sıvı tüket. Günde iki öğün yemek ye ve aşırıya kaçma hafiften doyduysan bırak. Çitos, çikolata gibi paket gıdalardan uzak dur, çünkü kan dolaşımını yavaşlatır ve her birinin kalorisi çok yüksek. Ama daha hızlı ve düzenli kilo için spora başlamanı öneririm.

Zaten normalde spor yapardım ama karantina olduğundan beri yapmıyorum. Ev içinde yapacak çok spor yok anca mekik, şınav ve zaten hedefim gereği kola, cips gibi şeyler tüketmiyorum.
Bana 1 ayda 10 kilo verdiren şeyleri yazıyorum:

Her gün sokağa çıkma yasağının olmadığı saatler 1 saat hafif tempoda yürü.
Hiç şeker yeme şekeri 0 la.
Ekmek yerine tam buğday ekmeği tercih et.
Sabahları en az 1 yumurta beyazı ye (sarısı çok yağlı oluyor ve bu da diyetini olumsuz etkiler)
Her gün 20'şer mekik+şınav çek.
Acıktığın zaman cips, çekirdek, kuruyemiş yerine salata yemeyi dene.
Çayı şekersiz iç.
Her gün filtre kahve tüket.
Uyku düzenini ayarla. (En az 6 saat uyu)

16 yaşındayım, 1.92 boyum var. 1 ay önce başladığımda 102 kiloydum şu anda 90 kiloyum, hissedilebilir bir fark oluştu mesela eskiden yüzüm çok tombuldu artık daha güzel bir yüzüm var ve sivilcelerim gitti.

Abi seninki bayağı fark etmiş ya kesin dediğini yapacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı