Kilo vermek için tavsiyeler

rafetsunal

Hectopat
Makaleler
1
Okul vakti 75 76 kilolarda takılıyordum ve tek yaşadığım için ne yediğime dikkat ediyordum fakat şimdi memlekete geldim ve ne yediğime dikkat edemiyorum. Günde 12-13 saat çalıştığım için ve pek yemek de hazırlama vaktim olmadığı için sürekli biskivü ve abur cubur yedim. Bunun sonucunda ise 87 kilolara kadar çıkmışım. Amacım ise en azından bir şekilde, hızlı ve pratik şekilde yemek yiyebilmek. Düğün salonunda çalışıyorum ve öyle yarım saat - 1 saat yemek başında duramam veya yemek yapmakla uğraşamam çünkü vaktim yok. Bilmediğim için internetten bakarak (ne kadar doğru şekilde yazmışım bilmiyorum) kabataslak şekilde yediklerimin kalorisini buldum ve kesin olarak yaptığım öğle kahvaltısını ekledim (sabah kahvaltısı yapamıyorum çünkü uyuyorum). Akşam olarak da emin olmamak ile birlikte genellikle yediğim şeyi de ekledim fakat ne kadar uğraşsam da en azından 1900 kalorilere çıkamadım. Buraya nasıl bir şeyler ekleyebilirim ki en azından yediğime içtiğime dikkat etmiş olayım? Yoksa bisküvü yiye yiye ben ağır yaşamlara gireceğim.

Not: Hızlı olması ve ben gibi beceriksiz birinin bile yapabilmesi lazım. Çeşitlilik olup olmaması önemli değil yemek ayırmıyorum.
Not2: Maalesef ki spor salonuna gidemem. Zaten 13 saat çalışıyorum ve bunun 6 saati uyku desem kaldı bana 5 saat ve emin olun o 5 saati de babam bir şekilde benden alıyor.
Not3: Boyum 178, yaşım 20.

Dosya Ekleri

• 1690075171960.png
    1690075171960.png
    19,2 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu resimdeki günlük yediklerin mi? 4000 küsur kalori çok fazla. Evde buulgır tavuk hazırlayıp bir kaba koyup onu ye iş yerinde. Bulgur kaliteli karbonhidrattır, liflidir proteinlidir uzun süre tok tutar. Günlük kalori ihtiyacın belki fazla olabilir çalıştığın işten dolayı. Sen yine de günlük 2000 kaloriyi geçmemeye çalış. Kilo vermenin tek yolu kalori açığı yaratmaktır. Başka yolu yok maalesef.

Geri
Yukarı