Hobi olarak oyun yapmak çok mu uçuk?

seffabullut

Centipat
Daha fazla  
Yıllardır hayalimdi ama üniversite tercihim farklı oldu. Kodlama pek bilmem. Biraz Blueprint biliyorum(Unreal Engine).
Bu durumda tek kişi Max nere ye çıkılabilir? Hobi olarak bunu yapmak bir süre sonra imkansıza döner mi? Amacım devasa oyunlar yapıp para kazanmak değil. Sadece bir şey üretmek ve insanların onu tüketmesini görmek zevk veriyor bana.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yıllardır hayalimdi ama üniversite tercihim farklı oldu. Kodlama pek bilmem. Biraz Blueprint biliyorum(Unreal Engine).
Bu durumda tek kişi Max nere ye çıkılabilir? Hobi olarak bunu yapmak bir süre sonra imkansıza döner mi? Amacım devasa oyunlar yapıp para kazanmak değil. Sadece bir şey üretmek ve insanların onu tüketmesini görmek zevk veriyor bana.
Yani deneyebilirsin bir şeyler, minik şeyler yapmak zor değil öyle

Uçuk değil. Ama çokta fazla büyük bir hayal, evet uçuk olur. Siz yinede yapın, zararı olmaz.

Uçuk değil ancak iyi bir şeyler için iyi bir zaman vermeniz gerekir. Büyük şeyler yapmaya çalışırsanız hobi için ayırdığınız zamanın üstüne çıkmanız gerekir.

Kesinlikle uçuk değil. Yapacağınız oyunun boyutu GTA gibi olur diyemeyiz tabi ki. Ama kenardan bununla uğraşmak sizin yaratıcılığınızı beslemenize de yardımcı olabilir. Hangi motoru seçerseniz seçin bu hedefinizi keyif aldığınız sürece gerçekleştirmeye çalışın derim. Bu neticede sizin için bir zorunluluk değil keyfi bir şey. Sıkılırsanız bırakırsınız.

@seffabullut aslında hobi olarak başlamak daha iyi çünkü para kazanma amacınız olmadığı için daha sıkı sarılırsınız kolay gelsin.
Kesinlikle uçuk değil. Yapacağınız oyunun boyutu GTA gibi olur diyemeyiz tabi ki. Ama kenardan bununla uğraşmak sizin yaratıcılığınızı beslemenize de yardımcı olabilir. Hangi motoru seçerseniz seçin bu hedefinizi keyif aldığınız sürece gerçekleştirmeye çalışın derim. Bu neticede sizin için bir zorunluluk değil keyfi bir şey. Sıkılırsanız bırakırsınız.
Uçuk değil. Ama çokta fazla büyük bir hayal, evet uçuk olur. Siz yinede yapın, zararı olmaz.
Uçuk değil ancak iyi bir şeyler için iyi bir zaman vermeniz gerekir. Büyük şeyler yapmaya çalışırsanız hobi için ayırdığınız zamanın üstüne çıkmanız gerekir.
Yani deneyebilirsin bir şeyler, minik şeyler yapmak zor değil öyle
Hocam hepsinin farkındayım ama soru biraz da şunun üzerindeydi.
Eğer buna zaman harcarsam ciddi harcarım ki daha gerekli gördüğüm hobilere ya da işlere zaman kalır mı emin değilim. En basitinden 2 saat fazladan ders çalışabilirim.(Tıp okuduğum için ders çalışmaktan başka işim yok zaten.)
Bunun yanında gitar öğrenmeye ve spora başladım. 3'ünün yanına oyun geliştirmeyi koyarsam en azından biri aksayacak. Dersler de aksar mı emin değilim ama aksamasa bile normalde 3 çalışacaksam 2 çalışmış olacağım. Yani daha faydalı ve gelecekte de işime yarayacak hobiler mi edinmeliyim kısmında tıkanıyorum..

Bence robloxa bir bak istediğin her şeyi yapmakta özgürsün lua dilini kullanıyor çok zor olmayan bir dil.

Geri
Yukarı