Hobi olarak oyun yapmak çok mu uçuk?

Yıllardır hayalimdi ama üniversite tercihim farklı oldu. Kodlama pek bilmem. Biraz Blueprint biliyorum(Unreal Engine).
Bu durumda tek kişi Max nere ye çıkılabilir? Hobi olarak bunu yapmak bir süre sonra imkansıza döner mi? Amacım devasa oyunlar yapıp para kazanmak değil. Sadece bir şey üretmek ve insanların onu tüketmesini görmek zevk veriyor bana.
Degil ben hobi olarak basladim simdi diger projelerim tasinmakta oldugumuz icin aksadi, hemde onlara destek olmak icin suan Roblox da oyun yapiyorum.

Roblox dan para kazanmak aslinda cok kolay, sadece dogru yere bakmaniz lazim.

Onun disinda Godot oneririm o da cok kolay ama kapsamlidir.

Hocam hepsinin farkındayım ama soru biraz da şunun üzerindeydi.
Eğer buna zaman harcarsam ciddi harcarım ki daha gerekli gördüğüm hobilere ya da işlere zaman kalır mı emin değilim. En basitinden 2 saat fazladan ders çalışabilirim.(Tıp okuduğum için ders çalışmaktan başka işim yok zaten.)
Bunun yanında gitar öğrenmeye ve spora başladım. 3'ünün yanına oyun geliştirmeyi koyarsam en azından biri aksayacak. Dersler de aksar mı emin değilim ama aksamasa bile normalde 3 çalışacaksam 2 çalışmış olacağım. Yani daha faydalı ve gelecekte de işime yarayacak hobiler mi edinmeliyim kısmında tıkanıyorum..
Siz bir deneyin. Bakarsınız kariyere kadar gider. Boşa zamanınız ölmez, her türlü.

Degil ben hobi olarak basladim simdi diger projelerim tasinmakta oldugumuz icin aksadi, hemde onlara destek olmak icin suan Roblox da oyun yapiyorum.

Roblox dan para kazanmak aslinda cok kolay, sadece dogru yere bakmaniz lazim.

Onun disinda Godot oneririm o da cok kolay ama kapsamlidir.
Robloxtan nasıl kazanıyorsunuz acaba?

Robloxtan nasıl kazanıyorsunuz acaba?
2 yolu var

1. Devex. Robloxda 30 bin robux topladiginizda oyundan veya esya satislarinizdan, DevEx programi ile gercek paraya geciriyorsunuz. 105$/30K robux suanki degeri.

2. Freelancing: Robloxda oyun yapimcisi arayan bir suru insan var, gecen haftalarda 100 dolarlik bir teklif almistim kodlama icin.

2 yolu var

1. Devex. Robloxda 30 bin robux topladiginizda oyundan veya esya satislarinizdan, DevEx programi ile gercek paraya geciriyorsunuz. 105$/30K robux suanki degeri.

2. Freelancing: Robloxda oyun yapimcisi arayan bir suru insan var, gecen haftalarda 100 dolarlik bir teklif almistim kodlama icin.
Oyun eşyaları konuluyor ve oradan Robux kazanıyorsun robuxuda paraya çeviriyorsun bir süreden sonra.
Hocam ilerisi için değil ama şuan öğrenci olarak harçlık çıkarmak adına yapılabilecek bir şey mi bu? Yoksa ciddi manada emek mi gerekiyor.
Daha detaylı nereden öğrenebilirim bu konuyu?

Basit şeyler deneyecekseniz bence uçuk değil, gerçekten özenip zamanınızı verirseniz Steam'e yada Play Store ye çıkarabilirsiniz.

Hocam ilerisi için değil ama şu an öğrenci olarak harçlık çıkarmak adına yapılabilecek bir şey mi bu? Yoksa ciddi manada emek mi gerekiyor.

Emek gerektiriyor cidden böyle güzel sağlam bir oyun yapmak istersen bayağı zamanını alır ama çok absürt oyunlardan bile çok iyi para kazananlar var cidden komik bir oyun yapıp bağış yeri yapabilir veya orada oyun eşyaları falanda satabilirsin.

Hocam ilerisi için değil ama şuan öğrenci olarak harçlık çıkarmak adına yapılabilecek bir şey mi bu? Yoksa ciddi manada emek mi gerekiyor.
Hocam degisir ama 3 aya 0'dan iyi seviyeye gelenleri gordum. Roblox aslinda cok kullanisli bir platform. Oyununuza kitle bulmak cok kolay. Bende ogrenciyim harclik cikarmak icin tabiki yapilir. En az risklisi Roblox Luau ogrenip freelancing yapmak. 3-5 aya ogrenebilirsiniz.

Emek gerektiriyor cidden böyle güzel sağlam bir oyun yapmak istersen bayağı zamanını alır ama çok absürt oyunlardan bile çok iyi para kazananlar var cidden komik bir oyun yapıp bağış yeri yapabilir veya orada oyun eşyaları falanda satabilirsin.
Freelancing de yapabilir. O zaman oyunun tutmasindan endise etmesine gerek kalmaz.

Geri
Yukarı