Hoca derste slayttan konuyu işliyor ve bitiriyor

YKS öğrencisi

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar şöyle izah edeyim. Aksaray Üniversitesi ve afet yönetimi bölümüne girdim.( 4 yıllık). Ders içeriklerine baktım. Sorumlu olduğumuz dersler ve o derse göre işleyeceğimiz kitap eklemişler. Ben 9 ders görüyorum. Hocalar kitap konusunda siz bilirsiniz diyor. Yani pahalı olur ucuz olur diyor hocalarımız. Ama hocalarımız slayt paylaşıyor. Slaytlarda bir hayli uzun. Oku oku bitmiyor. Sizce nasıl bir çalışma yöntemi olmalı? Dersin kitabını alıp okumak mı? Yoksa slayttan okuyup önemli yerlerin altını çizmek mi? Yoksa dersteyken not defteri alıp önemli yerleri not etmek mi?

Yani bu nasıl daha iyi anlaman ile alakalı, öznel bir yaklaşım olduğundan kaynaklı bizim dediğimiz değil de senin anlaman önemli olan. Yine de fikrimi paylaşayım slaytı paylaşıyorlarsa oradaki önemli vurgulamaları ayrı bir metin belgesine kopyalayabilir ve onun üzerinden çalışabilirsin.

Bence hem ders sırasında not almak için bir defterin olsun hem de verilen slaytta önemli yerler için bilgisayardan Word dosyası oluşturup çıktı al veya çıktıya para vermek istemezsen defterine güzelce not al. Böylelikle elinde özet halinde notlar olur hem de çalışıp tekrar etmiş olursun.

Hoca slayttan sorar muhtemelen. O yüzden slayta çalışmalısınız. Slaytı okuyun, uzun kısa demeyin. Sonra önemli gördüğünüz yerleri not alın. Not alarak çalışmak biraz uzun sürüyor. Dümdüz okuyup aklınızda tutabiliyorsanız çok iyi olur. Tutamıyorsanız önemli noktaları not alın. Sınavdan önceki gün yine tüm slaytı okumayı unutmayın.

Hoca slayttan sorar muhtemelen. O yüzden slayta çalışmalısınız. Slaytı okuyun, uzun kısa demeyin. Sonra önemli gördüğünüz yerleri not alın. Not alarak çalışmak biraz uzun sürüyor. Dümdüz okuyup aklınızda tutabiliyorsanız çok iyi olur. Tutamıyorsanız önemli noktaları not alın. Sınavdan önceki gün yine tüm slaytı okumayı unutmayın.

Hocam Technopat'tan bir arkadaş şöyle demişti. Bu işlediğimiz slaytları aktarıp yapay zekaya sorun dedi. Bu da olur mu?

Hocam zaten sorunum bu. Önemli yerleri belirleyememek. Bunu nasıl aşabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı