Üniversitede Online derste devamsızlıktan kalmak

Önceden uzaktan eğitim olan dersler dışında olduğunu sanmıyorum. Normal dersler için çok saçma bir yoklama yöntemi.
Sabahın 7'sinde uyanıp 50 yaşındaki hocaların mırıl mırıl hikaye anlatmasını dinlemektense tekrarını ayık kafayla izlemek bence daha mantıklı.

Dersinizi nereden yapıyorsunuz? Şu an bizim okulumuzda bazı dersler teams üzerinden oluyor ve katılımcı raporunu çıkarıp okul numaralarımızdan sisteme işleniyormuş, dediklerine göre öyle. YouTube üzerinden de yapılanlar oluyor ancak onlarda devamsızlığı geçiremiyorlar. Okuldan okulada değişiyordur.

Hocam okulun kendi bilgi sistemi üzerinden yapılıyor dersler. Ders sisteme kayıt oluyor ve kayıt olunan ders izlenmek istendiğinde nedeni soruluyor (internet problemi, sağlık problemi, vs.). Ders izlendikten sonra 'görüntülendi' şeklinde bir ibare yazıyor kayıtlı dersin üzerinde.

Hocam okulun kendi bilgi sistemi üzerinden yapılıyor dersler. Ders sisteme kayıt oluyor ve kayıt olunan ders izlenmek istendiğinde nedeni soruluyor (internet problemi, sağlık problemi, vs.). Ders izlendikten sonra 'görüntülendi' şeklinde bir ibare yazıyor kayıtlı dersin üzerinde.

O zaman mantıken onlardan birini seçip tekrarını izlediğinizde mazeretiniz var sayıp devamsızlığa yansıtılmaz bence. Ama okulun kendi sisteminde girmeyenleride direkt sisteme işliyorda olabilir.

Tamamen hocaya bağlı. Biz de Online işliyoruz şu an isteyen hoca sistemden alıyor isteyen almıyor. Ders tekrarını izlemek bir şey değiştirmiyor.

Benim okuduğum üniversitenin rektörlüğü yoklama alınmasını zorunlu tuttu. Derse 10 dk içerisinde girmessen veya dersin ortasında çıkarsan sistem yok yazıyor.

Geri
Yukarı