Hoca saçma sözlü puanı veriyor

theblade

Hectopat
Merhaba. Direkt konuyu anlatayım. Bugün biyoloji hocası sözlüleri girdi. Ödevlere ders içi artı sayımıza baktı. Benim ödevlerim tam ders içi artı sayım 4'tü. Bana 75 verdi. Fakat ödevleri yapmayıp ders içi 2 artısı olan çocuğa 80 verdi. Veli toplantısında velime çocuğunuz hep arkada oturuyor demiş fakat ben hep en öndeyim. Derse katılırım fakat hep uyuyan bir kişiye 80 vermesi biraz zoruma gitti.

Sınavlarımda çocuktan yüksek arkadaşlar yazmayı unutmuşum.

Öğretmenle konuşmayı dene düzgünce. Onun haricinde ağız eğme sakın. Ha*stır çek geç boşver. Daha neler göreceksin ama elinden bir şey gelmeyecek hayatta.

Sözlünün amacı öğrenciye sözlü bir yoklama yaparak bunu değerlendirmek değil midir? Ödevlere ve ders için davranışa göre verip bu yoklamayı bile yapmayacak kadar tembel ve umursamaz hale geldi mi Türk öğretmenleri?

Son düzenleme:
Puanlari takma kafaya, sen daha cok ogrenmeye odaklan. Ogretmenlerin derste anlattiklariyla sinirli kalma arastir daha cok ogren. Türkiye'de adamakıllı egitim veren lise hatta universite yok. MEB okullari adeta İslam mistonerligi veya milliyetcilik, ummetcilik vs aşilama yerleri olarak kullaniyor. Lisedeyken 4 sene boyunca donem listesinin en sonundaydim. Sinavda 1500 yaptim diploma notu 68 olunca 2200e geriletti. Yine de istedigim yere girebildim. Mesela bizim de fizik ogretmeni bana deftere not tutmadigim, kitabin kenarlarina ufak notlar almakla yetindigim icin bana dusuk performans notu vermisti. Hiç umursamadim. Su anda benim oldugum yere adim bile atamaz o dusuk performans notu veren kisi.

Geri
Yukarı