Hocanın telefona el koyması yasal mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sıkıntı çıkarmaya gerek yok zaten. Sadece net tavırınızı belli edin. 3-5 kuruş aldıkları maaş ile akılları sıra sözde orada öğrencileri terbiye edecekler. Gidip güzelce isteyin yoksa veliniz ile gidin. İşin içine ciddiyet bindiğinde verecektir.

Tamamdır yarın gidip alıyorum o zaman.
Sıkıntı çıkarmaya gerek yok zaten. Sadece net tavırınızı belli edin. 3-5 kuruş aldıkları maaş ile akılları sıra sözde orada öğrencileri terbiye edecekler. Gidip güzelce isteyin yoksa veliniz ile gidin. İşin içine ciddiyet bindiğinde verecektir.
Okulda 4 müdür yardımcısından sadece bir tanesi böyle diğerleri anlayışlı hocalar.

Kimsenin senin telefonuna ek koymaya hakkı yoktur her zaman doğruyu savun seni aklınca korkutmaya çalışıyor gelinle git al yahu telefon bu kalem değil 1 hafta onda özelin falan vardır korkmana gerek yok.

Tamamdır yarın gidip alıyorum o zaman.

Okulda 4 müdür yardımcısından sadece bir tanesi böyle diğerleri anlayışlı hocalar.

Mutlaka bir tane sivri çıkacaktır zaten hiç şaşmadım. Sana yaptığı muameleyi Çingene çocuklarına yapamaz ama. Neden çünkü onlar o müdür yardımcısına gerekeni yaparlar :)

Telefon senin malın. Gidip al. Öyle yok alayım 1 ay vermem falan olaylarına da acayip sinir oluyorum, benim malıma el koyup 1 ay ne hakla vermiyorsun?

Kimsenin senin telefonuna ek koymaya hakkı yoktur her zaman doğruyu savun seni aklınca korkutmaya çalışıyor gelinle git al yahu telefon bu kalem değil 1 hafta onda özelin falan vardır korkmana gerek yok.

Her uygulamada ayrı şifre var.
Mutlaka bir tane sivri çıkacaktır zaten hiç şaşmadım. Sana yaptığı muameleyi Çingene çocuklarına yapamaz ama. Neden çünkü onlar o müdür yardımcısına gerekeni yaparlar :)
Hocam tutanak tutulmadı benim telefonumu onların bozduğunu söylersem ne olur üstüne kalmaz mı hocanın?

@Bunnys vallahi çok sinirlendim bir de telefonunu bozmuşsun ah keşke özel güçlerim olsa telefonunu tamir edilmiş bir şekilde sana göndersem.

Okul adını versem benim için sıkıntı olur mu?

Okul yönetmeliklerinde var ise el koyabilir. Fakat bu sadece okulda olduğun süreler içinde yasaldır diye düşünüyorum. Sonuçta kişisel ve özel bir eşya telefon. Ayrıca günümüzde hayati öneme sahip bir teknoloji. Uygun bir dille isteyiniz. Vermez ise veliniz ile beraber gidip alın. Vermemesi durumunda işi yokuşa sürüp şikayet edin paşa paşa verecektir.

Her uygulamada ayrı şifre var.

Hocam tutanak tutulmadı benim telefonumu onların bozduğunu söylersem ne olur üstüne kalmaz mı hocanın?

Evet üstlerine kalır fakat sizinle çok uğraşırlar bence ciddi bir problemi yoksa yapmayın derim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı