HOI 4 barış konferansına nasıl gidilir?

Batuhan46

Kilopat
Daha fazla  
Son zamanlarda bu oyuna sardım. Road to 56 oynuyorum. DLC almadım çünkü çok iyi değilim. Sorun ise şu Sovyet'le savaşa giriyorum. Adamın ahı gidiyor vahı kalıyor ama hala inatla teslim olmuyor. Bu sefer süvariler geliyor ve Almanya ile İtalya dümdüz oluyor. Hile ile barış yapayım dedim. "allowdiplo" ve "yesman" yapıyorum barışa gidiyorum ama hiçbir şekilde toprak alamıyorum. Bunun sebebi nedir illa kendi isteğiyle mi teslim olacak? "tag sov" yazıp diğer tarafa geçtim teslim olma diye bir seçenek de yok. Nedir bu işin aslı? Bir de bu modla alakalı tavsiye ettiğiniz ne var? Taktik gibi. Şimdiden teşekkürler. Türkiye ile oynuyorum sadece.

Bir ülkeyi yenmen için Victory point olan şehirlerini ele geçirmen gerekli, Sovyetlerde bu Ural dağlarındaki şehirlere kadar gitmen demek. Nükleer bomba atarsan, karşı tarafın stability,manpower,savaş isteği oranları da bunda etkili oluyor. Müttefiklerde ise tüm major müttefik ülkeleri işgal etmeden savaş bitmez.

Bir ülkeyi yenmen için Victory point olan şehirlerini ele geçirmen gerekli, Sovyetlerde bu Ural dağlarındaki şehirlere kadar gitmen demek. Nükleer bomba atarsan, karşı tarafın stability,manpower,savaş isteği oranları da bunda etkili oluyor. Müttefiklerde ise tüm major müttefik ülkeleri işgal etmeden savaş bitmez.
Çok teşekkür ederim.

Sovyet'i kapitüle etmek eziyettir. Yarısından fazlasını ele geçirmiş olmanız gerekiyor kapitüle için. İşini kolaylaştırmak için La Resistance DLC'sini satın almak ile başlayabilirsin. Ajan atıp kolobrasi yaparsan teslim olma limitini ciddi oranda arttırıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı