HOI 4 nasıl öğrenilir?

UluErdem25

Picopat
Katılım
7 Ocak 2021
Mesajlar
374
Çözümler
2
HOI4'ü 25 saate yakın oynadım. Tutorial kısmında biraz İtalya oynadım onun dışında sadece Türkiye ile Yunanistan ve Irak gibi ülkeleri fethetmeye çalıştım. Askerlerime yeterli silah ve araç sağlıyorum, bölükleri internetteki Türkiye oynanış videolarındaki gibi de denedim, kendim bir düzen kurup da (atlıları çıkardım bir tane motorize tümen/alay(?) ekledim) denedim. Taarruz planı da kuruyordum. Planlama tamamlanınca ve savaş sebebi hazır olunca savaşı açıyorum, eğer şanslıysam ilk birkaç gün üstünlük bende oluyor sonra kırmızıya dönüyor.

Herhangi bir DLC'ye sahip değilim ancak öğrenirsem alabilirim.

Şu ana kadar Türkiye'yi faşist yapabilmekten başka doğru düzgün yapabildiğim herhangi bir şey yok. Başlangıçta hangi ülkeleri hangi taktikler ile oynamalıyım? EU'daki gibi deneme yanılma odaklı bir yol mu izleyeyim yoksa rehberlerden destek alıp başka oyuncuları kopyalayarak mı?

Şimdiden teşekkürler.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Nailed It

Hectopat
Katılım
19 Kasım 2016
Mesajlar
1.419
Çözümler
13
Yer
İzmir
Video izleyebilirsiniz, kurcalaya kurcalaya kendiniz çözmeye çalışabilirsiniz, oyunu bilen bir arkadaşınız varsa birlikte oynayarak anlatmasını rica edebilirsiniz. Ben üçü karışık bir şekilde öğrendim.
 

Nailed It

Hectopat
Katılım
19 Kasım 2016
Mesajlar
1.419
Çözümler
13
Yer
İzmir
200 Saatim var onlarca video izledim ancak Sovyeti birtürlü itemiyorum ingilize bile çıkabiliyorum.
Hocam benim de 238 saatim var çok farkımız yok fakat şöyle söyleyeyim, Sovyet'i nehire kadar rahat itersiniz, nehirden sonrası için ciddi mikrolar ve hava desteği şart. Hava desteği olmadan zaten hiçbir şey yapamazsınız. Mümkünse Türkiye'yi tarafınıza çekip savaşa sokmaya çalışmanız gerekiyor ki Bakü petrollerini kessin. Petrolünüz biterse tanklarınız kediden farksızdır. Amacınız nehirden sonra itmeye başlamadan önce Sovyet'in petrolünü kesmek olsun. NKVD birlikleri vanilla'da var mı bilmiyorum ama NKVD desteği ile nehir tarafını çok sağlam tutabiliyor. Eğer ben henüz nehire bile gelemiyorum diyorsanız dediğim gibi yine hava desteği ve ufak mikrolar ile 1 birlik bile olsa pocket ata ata ilerlemeniz gerekiyor. Ne kadar çok pocket, o kadar başarı.
 

Kemânkeş-

Kilopat
Katılım
28 Mart 2016
Mesajlar
5.705
Makaleler
5
Çözümler
34
Yer
𐰇𐱅𐰇𐰚𐰀𐰤𐱅𐰇𐰼𐰚𐰃𐰾𐱃𐰀𐰣
200 Saatim var onlarca video izledim ancak Sovyeti birtürlü itemiyorum ingilize bile çıkabiliyorum.
Başlangıçta sivil basacaksın ki savaşta petrol alacak fabrikan olsun, yeterli sivile ulaştıktan sonra askeri fabrika dön. ABD Müttefiklere katılmadan düşürmen gerek Sovyet'i çünkü petrolü ondan çekeceksin, ayrıyeten yanında zaten Romanya var. Hava kuvvetlerine ve medium tanka aban, tanklar 40 width tank/motorize karışık olacak. Sovyet'i zaten nehirden itmeye çalışmak benim için aptallık çünkü Stalin Line'da boşluk var, tüm hava kuvvetlerini o bölgeye yığdığınızda ve tanklarla vurduğunuzda cephe yağ gibi açılacaktır. Uçak olarak fighter yanında bomber ve özellikle CAS uçakları çok önemli. Türkiye'yi falan çekmeye gerek yok bu şekilde çok yüzeysel oldu ama anladıysanız yararsınız bu şekilde.
 
Yukarı