HOI IV nasıl oynanır?

Nea

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Dün arkadaşımın gazına gelip HOI IV aldım. Çünkü sayın arkadaşım bana kolay bir oyun olduğunu rahatça anlayabileceğimi söyledi. Ama gelin görün ki kendiside bir şey anlamıyormuş. Şimdi hem paramın Cöpe gitmemesi hem de beynimi biraz kullanmam için bana oyunun nasıl oynandığını anlatır mısınız?

Oyunu ilk 10 15 saatte öğrenmiştim.
Oyunu öğrenmek kolay zaten ona lafımız yok. Oyunu öğrendikten sonra ülkeleri ele geçirebiliyor musun? Bunun için binlerce saat gömmelisin veya işsiz gibi antreman yapmalısın. Oyunda ki asıl amaç ülkeleri ne gibi stratejilerle ve ne gibi zamanda ele geçirdiğin. Ülkede Roman'yayı düşürmek bile saatler sürüyor :D.

Oyunu öğrenmek kolay zaten ona lafımız yok. Oyunu öğrendikten sonra ülkeleri ele geçirebiliyor musun? Bunun için binlerce saat gömmelisin veya işsiz gibi antrenman yapmalısın. Oyunda ki asıl amaç ülkeleri ne gibi stratejilerle ve ne gibi zamanda ele geçirdiğin. Ülkede Roman'yayı düşürmek bile saatler sürüyor :D.

Ne?
Ülkeleri ele geçirebiliyor musun? Ne demek? :D
Daha önce hiç oyun oynamadınız sanırsam.

Oyunu öğrenmek kolay zaten ona lafımız yok. Oyunu öğrendikten sonra ülkeleri ele geçirebiliyor musun? Bunun için binlerce saat gömmelisin veya işsiz gibi antrenman yapmalısın. Oyunda ki asıl amaç ülkeleri ne gibi stratejilerle ve ne gibi zamanda ele geçirdiğin. Ülkede roman'yayı düşürmek bile saatler sürüyor :D.

Strateji oyunlarının keyfi bu zaten. Hemde rol yapıyorsun. Alıyorsun kahveni yanına devletin kendi sorunu ayrı, başka ülkeleri işgal etmek ayrı. Aşırı keyifli vallahi bilmediğim halde :D

Ülkeleri ele geçirebiliyor musun? Ne demek? :D
Daha önce hiç oyun oynamadınız sanırsam.
Hayır, oynadım. Ama öyle emektar birisi değilim. Oyuna giriş amacım sadece Teknoloji ağacı. Teknoloji ağacı olan oyunlara ayrı bir sempati besliyorum :D Oyunda ülkeyi fethetmek ayrı bir dert, isyanlarla uğraşmak ayrı bir dert.
Strateji oyunlarının keyfi bu zaten. Hemde rol yapıyorsun. Alıyorsun kahveni yanına devletin kendi sorunu ayrı, başka ülkeleri işgal etmek ayrı. Aşırı keyifli vallahi bilmediğim halde :D
Aynen. Oyundaki tek amaç Turan'ı kurmak :D

Temel şeyleri öğrenmen gerek ilk ardından ülkeleri öğrenmen gerek zaten ülkeleri öğrenirsen oyunuda öğrenirsin örneğin ben sovyetlerle almanı durdurabiliyorum ama japonla Çin'i durduramıyorum gibi gibi.

Geri
Yukarı