HOI4 Almanya taktik önerisi

Damnfoll

Decapat
Yaklaşık 500 saat oynadım oyunu ingiltere ve fransayı çok kolay alıyorum ama sovyetleri alamıyorum.
Sınırdan dahi içeri giremiyorum, bu arada en iyi Division hangisi? İngiltere savaşında 33 with ile savaşıyorum Sovyetler'e 40 ile dalıyorum olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sovyet ile savaşa girdikten sonra direk saldırıya geçme bırak o saldırsın. Birliklerinde AT ve AA olursa kolay kolay geçemez. Sovyetler'in kayıpları sana yeterli geldikten sonra saldırıya geç durduramaz seni bir daha.

Bir az geç oldu ama olsun xd. Hocam şimdi ben genelde 12 piyade 3 arti yapıyorum o saldırmama olayını denedim oda dalmadı 6 ay fala.
ABD olayını gelince ahh o ABD Türkiye ile oynarken İngiltere çıkmıştım en az 30 kere çıkartma attı biliyorum o ABD yi hatırladıkça sinirim bozuluyor

Bir az geç oldu ama olsun xd. Hocam şimdi ben genelde 12 piyade 3 arti yapıyorum o saldırmama olayını denedim oda dalmadı 6 ay fala.
ABD olayını gelince ahh o ABD Türkiye ile oynarken İngiltere çıkmıştım en az 30 kere çıkartma attı biliyorum o ABD yi hatırladıkça sinirim bozuluyor
Hocam, Almanya iken sana önerim daha çok tanka odaklanman. Defans için 10x piyade +supporta AA ve AT eklemen yeterli olur. Atak için kesinlikle tank kullanmalısın. Tabii ki tank ile saldırırken piyadelerlede saldır orada sıkıntı olmaz. Hava üstünlüğüde çok önemli. Kesinlikle close air support ve fighter'ın fazla olmalı. Sanayiyi de buna göre ayarlaman lazım. Eksik ekipmanın,tankın,uçağın olmasın. En son olarak kesinlikle pocket atmaya odaklan. Çıkarmalara karşı ise önerim liman olan şehirlerde kesinlikle asker bırak. Kolay kolay çıkamazlar. Liman olmayan bölgeye çıkarma yaparlarsa aynı şekilde ekipman yenileyemeyeceği için etrafını sar sonrasında saldır.

Hocam çok teşekkürler dün gece yeni bir Save açtım Full heavy Fighter ve cas abandım tank gittim ilk başta bana saldırdı sovyet baya ekipman kaybetti çok hızlı sınırdan girdim 7 ay gibi bir sürede bitti teşekkürler.

Yaklaşık 500 saat oynadım oyunu İngiltere ve Fransa'yı çok kolay alıyorum ama sovyetleri alamıyorum.
Sınırdan dahi içeri giremiyorum, bu arada en iyi division hangisi? İngiltere savaşında 33 with ile savaşıyorum Sovyetler'e 40 ile dalıyorum olmuyor.

20with asker bas asker ile saldırmayacaksın 40 with tank tümenleri yap pocket ata ata ilerle.

Geri
Yukarı