HOI4 Japonya nasıl oynanır?

Daha fazla  
Abi bu Japonya'yı oynarken Çin'i bir türlü ittiremiyorum eskiden kötü oynasam bile alıyordum nasıl bir şey yapmak lazım? Bu Çin'e bir de çıkartma oluşturuyorum 2'lik Full hepsi gitmiyor bunun bir sınırı var mı? Çıkartma rehberi yapan adam bulamadım YouTube'da varsa bildiğiniz bir önerin Japonya öğrenmek istiyorum ya.

Abi bu Japonya'yı oynarken Çin'i bir türlü ittiremiyorum eskiden kötü oynasam bile alıyordum nasıl bir şey yapmak lazım? Bu Çin'e bir de çıkartma oluşturuyorum 2'lik Full hepsi gitmiyor bunun bir sınırı var mı? Çıkartma rehberi yapan adam bulamadım YouTube'da varsa bildiğiniz bir önerin Japonya öğrenmek istiyorum ya.

Yeni başlıyorsanız Japonya en son tercihiniz olsun 1-2 yıldır oyunu oynuyorum hala Japonya oynayacak tecrübe yok bende.

Belirli bir 20 with toplu piyade yap marine yok marinler qindao burnuna at o topu birlikklerle çıkarma attıkdan sonra ilerle düzlüklerden bir de decions da debuff un var onu kaldır kademe kademe kaldırılıyor uçak dabasmayı unutma Fighter bas cas a gerek yok en azından Çin savaşında.

@Hypno

Çin'i cepheden itemezsiniz. Çıkarma atmanız gerekiyor. Shandou tarafına çıkarma atmanız daha iyi olur.
Cas basın. Ticaretini engelleyin. Orta'daki uçak doktrininden ilerlemenizi tavsiye ederim. (en azından ben böyle tercih ediyorum.

Çin cephesi en sevmediğim cephelerin başında geliyor. 20witdh piyadeler, Close Air Support ve güzel dizayn ettiğiniz marine birlikleri ile bol bol çıkartma atın. Aynı zamanda kıyılarında convoy raiding atarak ona gelebilecek silah gibi ekipmanların önünü kesmiş olursunuz. NSB geldikten sonra hiç Japonya oynamadım muhtemelen ilerlerken bol bol supply sıkıntısı yaşayacaksınız buna dikkat etmeniz lazım. Çin'e ilk savaş açtığınızda size Çin'e karşı saldırı ve savunma debuffu veren bir national spirite geliyor bunu fark etmişsinizdir arada bir deicision sekmesinde bunu azaltma geliyor tamamen kaldırdıktan sonra ichi go isimli bir deicison gelecek bu da saldırı buffu vermekte. Bu tür şeyler için Maxmarine izleyebilirsiniz Japonya serilerini veya başlangıç rehberini izlerseniz daha iyi kavrayabilirsiniz.

Son olarak çıkartmadan bahsedeyim. Evet sınırı bulunmakta. Donanma araştırmalarına gelirseniz aşağıda bir yerde çıkartma teknolojisi kısmı var buradan daha ileriye araştırmadıysanız maksimum 10 kişilik çıkartma yapabilirsiniz.

Açıkçası Japonya zor değil sadece çine bağlı bir devlet genel olarak, benim genel tavsiyem CAS yapman olur. Çin oyuncusu iyiyse itmen sadece zamana kalır çünkü Japonya sivil fabrikası az olduğu için yavaş gelişiyor. her zaman 50 pp gelir gelmez 4 askeri fabrika al ve bunların hepsini CAS a bas. (CAS= close air support karaya vuran uçak)

Çin cephesi en sevmediğim cephelerin başında geliyor. 20witdh piyadeler, Close Air Support ve güzel dizayn ettiğiniz marine birlikleri ile bol bol çıkartma atın. Aynı zamanda kıyılarında convoy raiding atarak ona gelebilecek silah gibi ekipmanların önünü kesmiş olursunuz. NSB geldikten sonra hiç Japonya oynamadım muhtemelen ilerlerken bol bol supply sıkıntısı yaşayacaksınız buna dikkat etmeniz lazım. Çin'e ilk savaş açtığınızda size Çin'e karşı saldırı ve savunma debuffu veren bir national spirite geliyor bunu fark etmişsinizdir arada bir deicision sekmesinde bunu azaltma geliyor tamamen kaldırdıktan sonra ichi go isimli bir deicison gelecek bu da saldırı buffu vermekte. Bu tür şeyler için Maxmarine izleyebilirsiniz Japonya serilerini veya başlangıç rehberini izlerseniz daha iyi kavrayabilirsiniz.

Son olarak çıkartmadan bahsedeyim. Evet sınırı bulunmakta. Donanma araştırmalarına gelirseniz aşağıda bir yerde çıkartma teknolojisi kısmı var buradan daha ileriye araştırmadıysanız maksimum 10 kişilik çıkartma yapabilirsiniz.
evet onu fark ettim araştırmalardan çıkartmayı araştırdım ve baya fazla asker çıkartmayı düzenleyebildim böylece baya kolay lokma oldu bu çıkartma araştırmasını arttırdığım zaman galiba sonsuz kere çıkartma atabiliyorum galiba eğer bunda da sınır varsa sınırı nedir bide bu bahsettiğiniz close air support 20 witdh piyade falan bu terimleri bilmiyorum çok acemiyim maxmerine videolarına baktım bu terimleri biliyormuşuz gibi anlatınca yine anlayamıyorum :D

@Batuhan5353_mento çıkartma olarak sınırsız değil ama onun gibi. Eğer araştırdığınız şeyin içeriğini okursanız ikinci çıkartma araştırması +40 limit ekliyor yani birinci ile beraber toplamda 50 birim oluyor. Close Air Support bir uçak türüdür Türkçesi yakın hava desteğidir savaşan piyadelere destek olur ve düşman birlikleri daha kolay itmenizi sağlar. 20 witdh dediğimiz şey birliğin büyüklüğü diyebiliriz. Başlangıç birlikleri büyük ülkelerde 18 witdh olarak gelir. Bu terimleri öğrenseniz daha iyi olur bunları bilmiyorsanız oyuna yeni başlamışsınız demektir. Bu durumda Japonya veya Çin gibi ülkelerle oynamanızı tavsiye etmem başlangıç için ve oyuna alışmak için en iyi ülke Almanya'dır.

Aslında Japon çok kolay Maxmarine'in bir rehberi vardı onu izledim Çin'i ilk oynayışımda bitirdim ama ben nedense 300 saatim olmasına rağmen hala Almanya ile Fransa'yı düşüremiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı