HOI4 Japonya oynama rehberi isteği

pankynindişi

Centipat
HOI4 Japonya oynama rehberi yapabilecek var mı? Focuslarıyla Çin savaşına kadar detaylı olursa güzel olur. Hiç Japonya oynamadım. Focuslarını falan bilmiyorum. Yapabilecek arkadaşa şimdiden teşekkürler.

HOI4 Japonya oynama rehberi yapabilecek var mı? Focuslarıyla Çin savaşına kadar detaylı olursa güzel olur. Hiç Japonya oynamadım. Focuslarını falan bilmiyorum. Yapabilecek arkadaşa şimdiden teşekkürler.
Hilesiz şekilde oynamak istediğim bir ülke. Yerimi alayım birisi anlatırsa ben de faydalanırım ^^

Biraz eski ama bulabildiğim tek rehber bu.
Onun dışında bu var:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
ekram kartımı sattım eğer laptopum el verirse bunun japonya versiyonunu yapabilirim, istersen.

Rehber olmayacak ama kısaca şöyle anlatayım. Focuslardan Marco Polo Köprüsü olayına gidiyorsunuz (Çin ile savaş için). Üretim yapıyorsunuz, xp kasıp birliklerinizi düzenliyorsunuz, Çin Birleşik Cephesi ile savaşa girince Guangxi Komitesi`nin güneyine çıkartma atıp hem kaynaklarını sömürüp hem kapitüle ediyorsunuz ve Çin`in doğusunda Qingdao şehrinin olduğu bölgeye çıkartma atıp ittiriyorsunuz, cepheleri birleştirip işi bitiriyorsunuz. Ayrıca kararlarda dediğim focustan gidince savaş esnasında Marco Polo ile ilgili bir kısım çıkar. Oradan belli aralıklarla pp harcayıp focustan dolayı aldığınız debuff ve Çin Birleşik Cephesi`ne verilen buffları azaltıyorsunuz. Bence YouTube`dan Maxmarine Japonya öğretici falan izleyin. Ben öyle kavramıştım.

Giriş

Video çekmek yerine burada yazılı olarak anlatayım. Öncelikle Japonya erken oyunda çok kıt bir ülkedir. Doğal kaynak yoksunluğundan ve kötü ekonomisinden dolayı petrole vs. çok ihtiyaç duyarsınız. Historical oynuyorsanız ABD ve USSR'dan petrol almamalısınız gereksiz güçlenirler. Venezuela gibi minorlardan almak çok daha mantıklıdır. Ardından söylemem gereken şey Japonya donanma konusunda çok iyidir. Oyunun en iyi 3. veya 2. donanması diyebiliriz. Başı tabii ki Amerika çekiyor. Fakat donanma konusunda çok büyük bir sorununuz var. Erken oyundaki gemileriniz eski gemiler. Bunları restore edip tekrar üretmelisiniz.

Çin Savaşı

Donanmanızla gerek Çin savaşında convoy raiding yaparak Çin'in ticaretini ve land lease'sini engelleyebilirsiniz. Ve Çin'in denize kıyısı olan yerlerde donanma üstünlüğü almanız gerekir. Çünkü yalnız Mançurya cephesinden savaşmak sizin ölümünüzle sonuçlanır. Çin'in manpoweri dolayısıyla çok fazla division spamlar ve size itilmez. Bu yüzden gerek Taiwan'dan gerek kendi ana karanızdan Çin'e çıkartma yapmanız gerekiyor. Supply rotalarına zarar vererek Çin askerlerinin ana cephede supply almasını engeller dolayısıyla attirition yemesini sağlarsanız çok rahat bir şekilde kazanırsınız. Ben Japon oynayarak 6 ayda Çin'i kapitüle edebiliyorum. Ayrıca Çin savaşıyla ilgili bilmeniz gereken en önemli şey Marco Polo'dur. Marco Polo debuff'ı yüzünden Çin'e karşı -%50 attack debuff'ı yersiniz. Bu etkiyle birlikte kazanmanız imkansız. Decision sekmesinden her geldiğinde event'e tıklayarak Marco Polo debuff'ını hafiflete hafiflete en sonunda silerek rahata erebilirsiniz.

Focus Tree
Faşist yolu (historical)

Japonya erken oyunda büyük bir savaş yaşayan ilk ülkedir. O yüzden hızlı bir şekilde sanayileşmeniz gerekir. Gitmeniz gereken focusları sırasıyla listeledim. ( Alternatif olarak değiştirilebilir.)
*Purge The Kodaha Faction

*Guide The Zaibatsus

*Nationalize War Industry

*Tree'nin sağ tarafında bulunan army bufflarından 36 sonunda bitecek şekilde birkaç focus

*Liaison Conference

*Greater East-Asian Co-Prosperity Sphere

*Marco Polo Bridge Incident

*Ardından Çin'in %30'u kapitüle edilene kadar en sağdaki donanma ve army bufflarını ve Mançurya ile ilgili buffları alabilirsiniz.

*Secure China

*Secure the Philippines ( Amerika ile savaşmak için gerekli fakat yakın vadede Amerika'nın Allies'e girmesi ile sonuçlanır.

*Strike On The Southern Resource Area

Potansiyeli

Üstün donanması ve hava kuvvetleri sayesinde Japonya ile Asya conqueror yaptıktan sonra Amerika'ya bulaşabilen bir ülke. Early Game'de bunu Almanya bile yapamaz. Doğal kaynak problemini çözüp iyi bir sivile ulaştıktan sonra çok güçlüsünüz. Hava kuvvetleri olarak oyunun en iyi uçağı sizde; "Mitsubishi A6M Zero-sen"

Yazarak özet geçerek bu kadar anlatabildim. Yanlış veya eksik anlattığım bir yer varsa kusuruma bakmazsanız ve düzeltirseniz sevinirim. İyi Oyunlar!

Ben çok fazla denedim yaklaşık 800 saatim var italya ile İngiltere adasına çıktım dünyayı aldım almana kafa tuttum portekizle İtalyayi yedim almanla zaten delip geçtim falan filan ama şu Japonya ile çini bir türlü yenemdim arkadaş çıkartma atıyorum 10 birlik ile tutuyor cikamuyom ana cepheden ilerliyorum 45 te anca başkentine ilerliyorum bir türlü yenemedim şu çini en son tekrar denedim yıl sanırım 43 tü ben çini aldım o mancuryayi aldı ksuznzuznzuznsusnssj yenemedim yine 98 95 te gidip durdu colabreysin attima rağmen yardımcı olursanız sevinirim

Ben çok fazla denedim yaklaşık 800 saatim var italya ile İngiltere adasına çıktım dünyayı aldım almana kafa tuttum portekizle İtalyayi yedim almanla zaten delip geçtim falan filan ama şu Japonya ile çini bir türlü yenemdim arkadaş çıkartma atıyorum 10 birlik ile tutuyor cikamuyom ana cepheden ilerliyorum 45 te anca başkentine ilerliyorum bir türlü yenemedim şu çini en son tekrar denedim yıl sanırım 43 tü ben çini aldım o mancuryayi aldı ksuznzuznzuznsusnssj yenemedim yine 98 95 te gidip durdu colabreysin attima rağmen yardımcı olursanız sevinirim
Hocam aynı sorunu yaşıyormusunuz hayla bilgim yok ama eğer birliklerinize 40with topçularla destek yaparsanız artı uçakla havayı alırsanız çok yenilme ihtimaliniz olmaz.

şu güzel Video'yu bırakıyorum alın bakın

Hocam aynı sorunu yaşıyor musunuz hâlâ bilgim yok ama eğer birliklerinize 40with topçularla destek yaparsanız artı uçakla havayı alırsanız çok yenilme ihtimaliniz olmaz.

Attığım videoda da dünya fethi yapılabilir bir bak bende reklam amaçlı değil.

şu güzel Video'yu bırakıyorum alın bakın

Attığım videoda da dünya fethi yapılabilir bir bak bende reklam amaçlı değil.
Bu kanala aboneyim izlemiştim.

Geri
Yukarı