HOI4 oynamayı en çok sevdiğiniz ülke?

388526

Hectopat
Makaleler
3
HOI4 de en çok sevdiğiniz ülkeler nedir? Ve neden seviyorsunuz?

Benimkiler;

Fransa; faşist yolu güzel almana çok destek veriyorsunuz

Sscb; 10/10 fort dizdikten sonra almanın 1.000.000 milyon kayıp verdiğini gördükden sonra gelen rahatlama deneyimi için tavsiye ediyorum :)

Yunanistan; faşist olduktan sonra yugoslavya ve Türkiye'yi aldıktan sonra Akdeniz de İngiltere için çok büyük tehdit olan bir ülke

Macaristan; Avusturya-Macaristan'ı kurduktan sonra blitzkrieg veya super warfare doktrinini alıp Almanya'ya zor günler yaşatabilen bir ülke

Romanya; siz mihverin petrol aldığı bir ülke oluyorsunuz ama besarabya ve kuzey transilvanyayı kaybedince çok çok az fabrikanız oluyor

İtalya; Grand Battle doktrinini geliştirdikden sonra Afrika sizin oluyor.

İngiltere. Diğerlerine salça olmak, her yerde toprağın olduğundan ve ezici deniz üstünlüğünden sözünün her bölgede geçmesi, multide özellikle seninle konuşulmadan hareket edilememesi hoş 🙂

Türkiye. İç savaş çıkartıp faşist yapıp, sonra komünist yapmak fantezilerim arasındadır.

Sscb; 10/10 fort dizdikten sonra almanın 1.000.000 milyon kayıp verdiğini gördükden sonra gelen rahatlama deneyimi için tavsiye ediyorum :)

Ben fabrikaların çoğunu Ural dağlarının arkasına kuruyorum, Almanya'yı Sovyet içlerine girmesine izin vererek rahat 5 milyon kayıp vermesini sağlıyorum. Sonra Sovyet Blitzkrige'i. 🤣

Ben fabrikaların çoğunu ural dağlarının arkasına kuruyorum, Almanya'yı sovyet içlerine girmesine izin vererek rahat 5 milyon kayıp vermesini sağlıyorum. Sonra sovyet Blitzkrige'i. 🤣

Zaten AI itmese bile de ssbc AI urallara taşıyor fabrikalarını ben şu ana kadar sadece bir kere Almanya moskovayı geçip urallara itdiğini gördüm fakat AI o kadar zeki ki başkent leningrad olunca bile leningrada saldırmıyor.

Zaten AI itmese bile de ssbc AI urallara taşıyor fabrikalarını ben şu ana kadar sadece bir kere Almanya moskovayı geçip urallara itdiğini gördüm fakat AI o kadar zeki ki başkent leningrad olunca bile leningrada saldırmıyor.

Ben 1936'dan beri Ural dağların arkasına fabrika yapıyorum. AI bilgisayarlara göre değişiyor. Benim bilgisayarımda Almanya 1944 savaşı kaybetmeye başlarken abimin bilgisayarın da Almanya Sovyetleri işgal ediyor.
Dünyayı en kolay fethedebileceğiniz ülke İngiltere bu arada. DLC'niz varsa İngiltere'de kralın partisini kurup 8.edward'ı başa geçirirseniz durdurulamaz olabilirsiniz.

Eski kolonilerinizi geri almak bayağı zaman harcamakta. Ama eşinizi ABD kraliçesi yapmak bayağı güzel.

Yeni konular

Geri
Yukarı