HOI4 Yunanistan'ı alamamak

rahmi159

Hectopat
Oyunu yeni aldım, Irak ve İran'ı yok ediyorum Türkiye ile ama Yunanistan'ı alamıyorum. Ne yaptıysam ne çıkartma ne paraşütçü yollayabiliyorum. 24 bölük orduyu dizdim sınıra, 7 bölüğü alamıyorlar. Neyi yanlış yapıyorum? Taktik verin. İnternette Yunanistan'ı işgal edenlerle aynı şeyi yapıyorum fakat bende bir şey değişmiyor, kaybediyorum anca. Taktik önerebilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu yeni aldım, Irak ve İran'ı yok ediyorum Türkiye ile ama Yunanistan'ı alamıyorum. Ne yaptıysam ne çıkartma ne paraşütçü yollayabiliyorum. 24 bölük orduyu dizdim sınıra, 7 bölüğü alamıyorlar. Neyi yanlış yapıyorum? Taktik verin. İnternette Yunanistan'ı işgal edenlerle aynı şeyi yapıyorum fakat bende bir şey değişmiyor, kaybediyorum anca. Taktik önerebilecek var mı?
Training yapıyor musun? Yaptıktan sonra dinlenmelerine zaman veriyor musun? Ayrıca oyunu çok bilmiyorum yanlışım olursa özür dilerim.

Yoğun topçu ağırlıklı saldırı yapmayı deneyin. İkmaller yetmiyorsa 12 birlik yollamanız daha etkili olacaktır onu kontrol edin. Saldırı planını düzgün çizin. Yunan'a çok saldırdım ancak topçuyla alabildim. Atina'ya gelince adalara kaçıyorlar inanılmaz sinir bozucu.

Sınır dağlık, ilerlemek güçlü değilsen zor olur. Arkalarına çıkartma yap.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yunanistan'a direk saldırmamalısın, önce Bulgaristan'ı almanı sonra Yunanistan'a yönelmeni tavsiye ederim. Çünkü cephe küçük olduğundan savunan taraf daha avantajlı olacaktır.

Üstteki birliklerin savunma yapacak mor fosforlu kalemle çizdiğim yerlere 3-4 division koy adalardan işgal edilme, okla gösterdiğim kısımdan çıkartma yap Atina'ya yaparsan işin kolay Atina'da birlik varsa denizci gönderip indirebilirsin denizcin yoksa limanlardan birine çıkıp arkadan kıstırabilirsin Atina gidince biter zaten eğer yapabilirsen limanı ele geçirince 3-4 birim daha gönder çıkarmayı minimum 4 birim ile yap. Atina gidince işgal etmiyorsunuz ancak çok güçsüz duruma düşüyorlar Yukarıdaki askerler aşağı gelemiyor gelse yukarı gidecek, aşağıdan yukarıdaki o asker sürüsünü kıstırın zaten yavaş yavaş yukarıdaki Yunan askerleri aşağıyı tutmak için inecek yukardan şak şak indirin.
Yukarısı 1-2 asker kalana kadar ittirmeye çalışmayın hem alamazsınız hem zayiat verirsiniz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_40.jpg
    Screenshot_40.jpg
    117,3 KB · Görüntüleme: 287
Dağ Komandoları vardı sanırsam. Kuzeydoğu da 2-3 birim olması gerek onları dene. Dağlı bölge hem.

Yunan sınırına askerlerinin bir kısmını koyduktan sonra 10 tane askerini Yunan limanlarına çıkartma olacak şekilde görevlendir. Başlangıç filosu deniz hakimiyeti için gayet yeterli. Çıkarttığın askerler ile kuzeydeki askerleri çevrele ama bu sürede en az 1-2 liman elinde olsun. Çevrelediğin askerleri öldürdüğün an çok rahat alırsın. Türkiye için 10 piyade 1 destek topçusu 1 mühendis ve 1 gözcü güzel iş yapıyor.

(Alıntıdır.)

Yeni konular

Geri
Yukarı