Çözüldü HOI4'te Almanya oynarken Polonya alınmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jukas

Picopat
Daha fazla  
Yardım edin bana. Neredeyse 50 Division yığdım sınırlarına ama daha başkenti bile alamadan 147 BİN askerimi, yoldaşımı ve canımı kaybettim. Büyük üzüntü içerisindeyim. Reich'e ve Alman halkına ihanet ettim. Neyse bana ne önerirsiniz ne yapmam lazım? Supply sorunu yok bu arada. Bombardıman, Avcı ve CAS ile de destek verdim.

Çözüm
50 division yeterli değil ki. 24'lük Danzig'e 4x24 asker de ana sınıra lazım. Öyle olursa default template ile bile itiliyor. 30 width yaparsan ana sınıra 3x24 yetebilir.
Collabration atmayı da unutma.
Normal oyunlarda çıkarma da yememen lazım, Polonya tarafından ittirilmemen de lazım, Allies'in Polonya ana karasına ordu çekmemesi de lazım. Polonya'ya 72 division ve 3-5 tank Division'u yeterli ittirmek için. Donanmanızı Danimarka'nın soluna devriyeye verip denize uçak koyarak üstünlük sağlayabilirsiniz. Ayrıca Danimarka'yı işgal ederseniz baltık denizine donanma sokamazlar, olan donanmalar da sıkışır ve convoy raid atarsınız.

Hocam deniz bombardıman uçaklarınıda ayarladım, gemilere devriyede ayarladım. Zaten sorunum Allies değil. Sorunum Polonyalıların çok fena defans yapması.

Yardım edin bana. Neredeyse 50 Division yığdım sınırlarına ama daha başkenti bile alamadan 147 BİN askerimi, yoldaşımı ve canımı kaybettim. Büyük üzüntü içerisindeyim. Reich'e ve Alman halkına ihanet ettim. Neyse bana ne önerirsiniz ne yapmam lazım? Supply sorunu yok bu arada. Bombardıman, Avcı ve CAS ile de destek verdim.
50 division yeterli değil ayrıca divisionun templateide çok önemli.

Hocam her yerde duyuyorum: Şu width, Collabration falan ne demek?
Width savaş genişliği oluyor. Optimum düzeyi yaya ordu için 30. Nasıl çalıştığını tam olarak ben de anlayamadım ama tanklarda 40 yaya için 30 veya 20'den büyük 3'ün katları yapıyorum. 24-27 gibi.

Collabration da ajanlıkla atılıyor. Eğer collabration atarsanız fethettiğiniz topraklarda daha az isyan çıkıyor ve uyumluluk %100 oluyor. Fabrika kırılmıyor, doğal kaynakları ve insan gücünü daha çok kullanabiliyorsunuz.
Japon-Çin savaşında. Alman-Rus savaşında collabration olmadan fethetmek çok zor.

Bu arada siz en iyisi rehber falan izleyin. Daha bunları bile bilmiyorsanız oyunda çok zorlanırsınız.

Geri
Yukarı