Homofobik misiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Her şey ilgi amaçlı, LGBT'nin şuan da bu kadar duyulmasının sebebi insanların karşı çıkması değil, ilgi çekmek istemeleri, tahminimce LGBT'ye karşı çıkanlar için ilgi çekmek istediler ve bu işin cıvkını çıkardılar.
İnsan gibi LGBT bireyi olacaksan ben niye seni suçlayayım, hiç görüşmeyeceğiz ki? Belki de hiç konuşmayacağız.
Zaten olay burada bitiyor, LGBT bireyleri kendi evlerinde ilişkilerini yaşıyor, 14 yaşında ki çakma LGBT bireyleri sosyal medya da ilgi manyaklığı yapıyor.

Buna elbette katılıyorum, ama benim tahminim o sloganları atan kişilerin zaten belirli bir grup olarak bir arada bulunması. Öyle bir ortamda tepki vermek, pratikte çok daha zor olsa gerek. Ben şahsen cesaret edemezdim karşımdaki kim olduğu belirsiz, potansiyel terörist insan grubuna tepki göstermeye. Bence zaten bu tip sloganları duyunca, barışçıl eylemciler de o alanı terk ediyordur. Ben olsam böyle yapardım. Alırdım arkadaşlarımı 2 sokak ötede sakince yürürdüm.

Bu sebeple size katılmadığım nokta, o kişileri durdurma görevinin diğer eylemcilere değil, polise ait oluşu. İki grup arasında kavga çıksa çok daha kötü şeyler yaşanabilir. Bu noktada tepki gösterecek, susturacak kişiler siviller değil çünkü oldukça tehlikeli bir hareket olur.

Polisin yapması gereken zaten pkk sloganı vs atanları toplayıp, sakince protestoya gelen kişilerin güvenliğini sağlamak. Polisin görevi budur. Sonuçta bölücülük yapmadan, taşkınlık yapmadan, kimseye zarar vermeden eylem yapmak anayasal bir haktır, ve polisin bu insanları eyleme zarar verecek kişilerden koruması gerekir.

Ama bizde benim gözlemlediğim kadarıyla bu tip ayrıştırma yapılmadan, bütün eylemcilere orantısız bir müdahale yapılıp, ardından da "bakın zaten pkk sloganı atıyorlardı" diye görüntüler sürülüyor basına.

Ya ne alakası var, kimsenin ezan susturmaya çalıştığı yok. İnsanlar sizin nefretinize ve şiddetinize rağmen hayatta kalmaya çalışıyor sadece.

Bir insan bir başkasına aşık oldu, veya kendini erkek değil kadın hissediyor diye ezan susturmak istiyor mu oluyor? O zaman sarışınlar Pkk'lı, kızıl saçlılar alevi, uzun boylular Chp'li olsun. Kafamıza göre insanları gruplaştırıyoruz madem.

Sanırım olay İzmir'de olmuştu en az 100 kişi ezan sesini ıslık ve el çırpma sesleriyle susturmaya çalışmıştı.

Sanırım olay İzmir'de olmuştu en az 100 kişi ezan sesini ıslık ve el çırpma sesleriyle susturmaya çalışmıştı.
Bu 100+ hadsiz kişiden yola çıkarak Türkiye'de yüz binlerce, dünyada yüz milyonlarca eşcinsel, transseksüel insana karşı mısınız yani? Doğru bir yaklaşım mı sizce?
Homofobiğim. Bunu kendileri yaptılar. Kendilerinden nefret ettirdiler.
1 tane bile LGBTİ birey tanıdığınız var mı? Eylemler sebepli eylemci kişilerden nefret etmek başka, cinsel kimlik ve yönelimi yüzünden rastgele insanlardan nefret etmek bambaşka.

Bu 100+ hadsiz kişiden yola çıkarak Türkiye'de yüz binlerce, dünyada yüz milyonlarca eşcinsel, transseksüel insana karşı mısınız yani? Doğru bir yaklaşım mı sizce?

1 tane bile LGBTİ birey tanıdığınız var mı? Eylemler sebepli eylemci kişilerden nefret etmek başka, cinsel kimlik ve yönelimi yüzünden rastgele insanlardan nefret etmek bambaşka.

Ben bu topluma öfkeliyim. Gözüme sokamazlar yaptıklarını. Siz galiba onlara saygı gösterenlerdensiniz.

Bugün çıkan olaylar karşısında sormak istedim. Fikriniz nedir?
Her zaman dediğim gibi, siyah ve beyazın ortasında her zaman gri bir alan olur, dolayısıyla farklı yönelimler olabilir. Ancak, doğal yollarla üreme olmadığından tasvip ettiğim bir şey değil, ayrıca eşcinselliği yaşam şekline dönüştürenlere karşıyım. Onun dışında umurumda değil, çok eşlilik içinde benzer görüşlerim var, tercih veya yönelim meselesi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı