Honda CBR 125R vs Yamaha Mt 125?

Yol tutuşu hemde konfor istiyorsun ikisi de çok zıt şeyler zaten.. Çıplak bir motorda daha çok rüzgar yersin CBR 125 daha konforlu olur. Ne kadarda SS bir motor gibi de gözüksede dik bir oturuş pozisyonuna sahip.

Virajda kaymak, lastikten tut da hava koșullarına, sıcaklığa, asfatın durumuna, motoru ne kadar yatırdığına ve ıslaklığa bağlı. Elbette 600lük bir motor gibi girme virajlara. Yolu oku, motorunu bil. Virajlarda bunları bilirsen sıkıntı yok. Güzel bir lastikle pek sorun yașamazsın. Ve yine söylüyorum: Ekipman șart. CBR125+ Ekipman öneririm.
400-450 tl arasında kask önerin varmıdır?

Kask markaları/modelleri hakkında bilgim yok. Tavsiyem git bir bayiye, veya kask satan bir yere, bütçene göre kaskları dene. Hangisini beğenirsen, hangisi kafa yapına tam oturursa onu al. Ayrıca ekipman, sadece kask değildir. Bunun montu var, pantolonu var, eldiveni var, dizlik, dirseklik korumaları var... Bütçeyi bunlara göre ayarla.

MT 125 motor türü olarak biraz daha yol motorudur trafik için oturuş pozisyonunun ve gidon açısının daha uygun olduğunu düşünüyorum. Her iki motoru da mağazaya gidip üstünde oturarak konforunu test et. Aklına yatanı, hoşuna gideni al.

Virajda kaymak, lastikten tut da hava koșullarına, sıcaklığa, asfatın durumuna, motoru ne kadar yatırdığına ve ıslaklığa bağlı. Elbette 600lük bir motor gibi girme virajlara. Yolu oku, motorunu bil. Virajlarda bunları bilirsen sıkıntı yok. Güzel bir lastikle pek sorun yașamazsın. Ve yine söylüyorum: Ekipman șart. CBR125+ Ekipman öneririm.
Zaten motor gitmediği için 600lük gibi giremez.
Not:600cc lik motora göre gidemiyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı