Honda Civic FC5 vs Passat B8

Saee

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 6600h
RTX 3050
16GB RAM
Meslek
Hukuk öğrencisi
Herkese iyi sosyaller, Honda Civic FC5 araca sahibiz benzin&lpg 1.6 ivtec 2017 eco executiveden Passat B8 1.4 TSI BlueMotion Comfortline modeline geçmeyi düşünüyoruz.
Benim sizden ricam iki araç arasındaki kalite, motor performans, dayanıklılık, yakıt tüketimi arasındaki farklar nelerdir?

Passat daha iyi tabii.

Bu iki aracın segmenti bile aynı değil, dolayısıyla kıyaslamak çok saçma olur. Ancak yine de söylemeliyim ki TSI motor verimliliğinden ötürü genel anlamda eşit ya da biraz daha az yakar. Kalite olarak zaten D segment olduğu için gerek malzeme kalitesi gerek konfor Civic’ten çok çok daha iyidir.

Kalite konfor olarak fark edeceği kesin. Yakıt konusunda tsi motorlar nasıl kullandığın ile çok alakalı. Gazlamalı & sakin karışık genel ortalamam 7.2 7.0 arasında gidip geliyor. (1.4 tsi 160hp)

Dayanıklıklık konusunda passat şansa bağlı bir tık üzebilir. Otomatikse dsg işi şansa bağlı sorun çıkartabiliyor. Volkswagen planlı eskitme işini çok iyi yapıyor bence.

Kalite konfor olarak fark edeceği kesin. Yakıt konusunda TSI motorlar nasıl kullandığın ile çok alakalı. Gazlamalı & sakin karışık genel ortalamam 7.2 7.0 arasında gidip geliyor. (1.4 TSI 160HP)

Dayanıklıklık konusunda Passat şansa bağlı bir tık üzebilir. Otomatikse DSG işi şansa bağlı sorun çıkartabiliyor. Volkswagen planlı eskitme işini çok iyi yapıyor bence.

Yüksek ihtimalle DSG de yaşanan arızalardan dolayı manuel 125 bg tercih edeceğiz. Yakıt anlamında şehir iç/dışı yakıt tüketimi nasıl olur tahmininizce?

Yüksek ihtimalle DSG de yaşanan arızalardan dolayı manuel 125 bg tercih edeceğiz. Yakıt anlamında şehir iç/dışı yakıt tüketimi nasıl olur tahmininizce?
Benim araç rocco, passat ile arasında kasa ağırlık farkı olabilir. Sizde tahminen 7-10 lt arası yakarsınız diye tahmin ediyorum. Dsg sorun yaratsada kullanmaya değer ve keyifli bence okadar para verip birde manuel araba kullanmak pek mantıklı gelmiyor.

Herkese iyi Sosyaller, Honda Civic FC5 araca sahibiz benzin&lpg 1.6 ivtec 2017 eco executiveden Passat B8 1.4 TSI BlueMotion Comfortline modeline geçmeyi düşünüyoruz.
Benim sizden ricam iki araç arasındaki kalite, motor performans, dayanıklılık, yakıt tüketimi arasındaki farklar nelerdir?

Passat çok daha iyi segment farkı var konfor kalite sürüş dayanıklılık konusunda harika ama motor performans kısmında beklediğinizi alamayabilirsiniz.

Passat çok daha iyi segment farkı var konfor kalite sürüş dayanıklılık konusunda harika ama motor performans kısmında beklediğinizi alamayabilirsiniz.
LPG li Civic den kötü olacağını sanmıyorum

Geri
Yukarı