Honda civic FD6 vs Renault fluence

• Konuyu başlatan RDAs
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 74
  • Görüntüleme 10B
Kaça sattınız? Bahsettiğiniz araba benzinli otomatik ortalama 250 bin bandına satılıyor, Icon Fluence + dizel olmasına rağmen 100-130bin bandına satılıyor. 2 kat fiyat farkı var neresini kıyaslayacağız ki? Zaten söylemek istediğimiz de tam olarak bu. Fiyatın göre donanımsız yalıtımsız bir araç.
2014 yeni kasalar değil yalnız fb7 olarak geçiyor ve 80bin kmde 150bin liraya gitti araç.
Aynen hocam fluance a devam 👍

Dosya Ekleri

• 662bc784-5ff6-4bd8-a950-e86fa2823a26.jpg
    662bc784-5ff6-4bd8-a950-e86fa2823a26.jpg
    187,3 KB · Görüntüleme: 42
  • 838c4a79-6409-4893-8f0b-1507857a9cc5.jpg
    838c4a79-6409-4893-8f0b-1507857a9cc5.jpg
    117,2 KB · Görüntüleme: 41
  • b8ad5a76-22e2-4ef0-9f76-53cd16a02337.jpg
    b8ad5a76-22e2-4ef0-9f76-53cd16a02337.jpg
    120,7 KB · Görüntüleme: 53
2014 yeni kasalar değil yalnız fb7 olarak geçiyor ve 80bin kmde 150bin liraya gitti araç.
Aynen hocam fluance a devam 👍
Şimdi baktım Executive donanım olarak 3 tane ilan var 152 binden başlıyor 188bine arası. Ki araçların durumlarına bakmadım (hasar kaydı pert kaydı vs.) Benim anlatmak istediğim de zaten bu araç kötü alınmaz kullanılmaz değil, gereksiz fahiş fiyatlar isteniyor. Ki 150 bini bile baz alsak yukarıda bahsettiğimiz Fluence dizel otomatik olmasına rağmen arasında yine nerden baksanız +50bin ortalama fark var. Yani biz olaya FB7 olarak değil F/P olarak bakıyoruz :)
İyi de zaten dedikleri Fluence de var. Koltuk ısıtma yok tek. Diğerleri var.
Koltuk ısıtma olan modellerde var yanlış hatırlamıyorsam opsiyon alınabiliyordu deri koltuk ve ısıtma.

Şimdi baktım Executive donanım olarak 3 tane ilan var 152 binden başlıyor 188bine arası. Ki araçların durumlarına bakmadım (hasar kaydı pert kaydı vs.) Benim anlatmak istediğim de zaten bu araç kötü alınmaz kullanılmaz değil, gereksiz fahiş fiyatlar isteniyor. Ki 150 bini bile baz alsak yukarıda bahsettiğimiz Fluence dizel otomatik olmasına rağmen arasında yine nerden baksanız +50bin ortalama fark var. Yani biz olaya FB7 olarak değil F/P olarak bakıyoruz :)
Dostum bizde araca 180 yazdık 3 ay ilanda kaldı fiyatlar zaten yalan tümü yalan piaysayı zaten ortada ilan tarihlerindende doğrulayabilirsin 1 parça lokal boyalı 2 bin hasar kayıtlı oda sürtme arabada çizik yok. 160 a düştük alıcı yok. Fluanceye çektikleri fiyatlarda yalan emin ol keriz silkeleme peşindeler.

Dostum bizde araca 180 yazdık 3 ay ilanda kaldı fiyatlar zaten yalan tümü yalan piaysayı zaten ortada ilan tarihlerindende doğrulayabilirsin 1 parça lokal boyalı 2 bin hasar kayıtlı oda sürtme arabada çizik yok. 160 a düştük alıcı yok. Fluanceye çektikleri fiyatlarda yalan emin ol keriz silkeleme peşindeler.
Malesef her araç için durum aynı. Not: Deri koltuk var ama ısıtma olan bulamadım.

Malesef her araç için durum aynı
Sizin attığınız ilanı gözden geçirdim araç benzinli bir fluance muhtemelen son sahibi olacaksınız. Ben belirtmek istiyorum ki honda fanatiği birisi değilim marka tutmayıda sevmem ancak araba meraklısı birisi olarak ve sürüş deneyimi kalite hissiyatı olarak civic yaşındaki fluance araçlara göre bence çok daha iyi. FB7 kasaya daha önce bindinizmi bilmiyorum ama içeriye ses alma olayı zaten yok edildi ve motorun çalışması inanılmaz derecede sessiz. Uzun yolda fluance ile motorun sesini ve rüzgar sesini duymamak için şarkının sesini yükselttiğimi bilirim. Turbo yağ kaçağı veya trim sesine hiç değinmiyorum bile...

Sizin attığınız ilanı gözden geçirdim araç benzinli bir fluance muhtemelen son sahibi olacaksınız. Ben belirtmek istiyorum ki honda fanatiği birisi değilim marka tutmayıda sevmem ancak araba meraklısı birisi olarak ve sürüş deneyimi kalite hissiyatı olarak civic yaşındaki fluance araçlara göre bence çok daha iyi. FB7 kasaya daha önce bindinizmi bilmiyorum ama içeriye ses alma olayı zaten yok edildi ve motorun çalışması inanılmaz derecede sessiz. Uzun yolda fluance ile motorun sesini ve rüzgar sesini duymamak için şarkının sesini yükselttiğimi bilirim. Turbo yağ kaçağı veya trim sesine hiç değinmiyorum bile...
Yukarıda da belirttim, malzeme kalitesi olarak Civic bir tık daha önde diye. Marka fanatikliği bende yapmıyorum ki zaten Fluence aracımda yok. Civicte kullandım. Neden son sahibi olunsun? Hangi araba olursa olsun son sahibi diye bir şey yok. Bugün hala piyasada Rover, Chrysler, Daewoo, Daihatsu gibi arabalar bile alınıp satılıyor. Herkesin beklentisi ve görüşü farklı. Civic evet rolantide oldukça sessiz, motor seside fena değil ama dediğim gibi aracın gitmesini istiyorsanız yüksek devir çevirmeniz gerekiyor o zamanda motor sesini oldukça fazla alıyor. Keza yol sesi ve rüzgar sesi oldukça fazla. Ben Fluence için bunlar yok demedim zaten. Motor sesi var, ama yol sesi anlamında ve bozuk yollarda, çukurlarda ve tümseklerde Fluence daha konforlu. Trim sesi her arabada var Honda da var, Fluencede de var, Mercedes'te de var. Turbo yağ kaçağı nereden çıktı onu anlamadım? Sağlıklı bir motorda hele hele 1.5 Dci motorda hiçbir problem olmaz. Turbo'ya bu kadar ön yargılı olmanız pek mantıklı değil. Artık benzinli araçlar bile Turbolu. Keza Honda da 1.5 Vtec 180bg motor var.

Son düzenleme:
Benim turboya karşı bir önyargım yok ki, EDC şanzımanlı Fluence ve Megane araçların turbo ve şanzıman sorununun kronik oldugunu size hatırlatıyım. Ayrıca EDC şanzıman silkeleme ve vurmada yapıyor. Eğer manuel takılmayı seviyorsanız 1.5 DCI sorun çıkartmaz. Hem cebiniz bayram eder.

Benim turboya karşı bir önyargım yok ki, EDC şanzımanlı Fluence ve Megane araçların turbo ve şanzıman sorununun kronik oldugunu size hatırlatıyım. Ayrıca EDC şanzıman silkeleme ve vurmada yapıyor
1 yıla yakındır EDC şanzımanlı araba kullanıyorum ve madem kronik bende neden hiçbir sorun yok acaba? EDC şanzımanın kronik bir sorunu yok, aynı 1.3Tce motoru hem Renault hem Mercedes kullanıyor ve kronik bir sorunu yok, Fluence'lerde bulunan 6 ileri olan kuru kavramalarda hafif silekeleme var ama yeni olan 7 ileri ıslak kavramada hiçbir problem yok. Ha çift kavramalarda DSG de benzer sıkıntı var çünkü hala üst segment araçları hariç Passat'ta bile kuru kavrama kullanıyor maalesef.
Eğer manuel takılmayı seviyorsanız 1.5 DCI sorun çıkartmaz. Hem cebiniz bayram eder.
Kendi söylediğiniz ile kendiniz çelişiyorsunuz. Turbo problemleri yağ kaçakları gibi "kronik" problemleri var dediniz şimdi 1.5DCI problem çıkarmaz hatta cebinizde bayram eder diyorsunuz. Ben gerçekten sizin tam anlamda neyi savunup neyi belirtmek istediğinizi anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı