Honor 90 almak mantıklı mı?

Xaayaah

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Honor 90 telefon sipariş ettim çıktığı gibi, yanında kulaklık hediyesi ile birlikte 1 Eylül'de gönderilecek. Fakat bir türlü içime sinmiyor nedense, sanki pişman olacağım gibi, elim de iptal etmeye varmıyor. O fiyat bandında mantıklı bir şey de bulamıyorum. Benim için günlük kullanım ve kamera önemli. Zira hobi olarak fotoğraf çekiyorum, elimde DSLR makine var, telefonu da DSLR olmadığı zaman pratik olarak çekim yapmak için alacağım. Elimdeki Redmi 10 çok yetersiz.

Sizce alınır mı? Yoksa iptal edip daha makbul bir model mi almalıyım? Önerileriniz önemli benim için. Şimdiden teşekkürler.

Kamera harici iddialı bir cihaz değil. Overheating sorunu bulunuyor ve kendi fiyatında daha güçlü islemciler yer alıyor.
Ama kamerası gerçekten başarılı olmuş.

Overheating muhtemelen yazılımla çözülür, cihazda özel soğutma var galiba bir de. Evet 7 gen 1 biraz düşük kalmış ama revize edilmiş o.c hali bence üzmez gibi, zaten oyun oynamıyorum neredeyse hiç. Arada nadiren canım sıkılırsa. Alıp pişman olmak istemiyorum ya, kamerası ve günlük kullanımda alıcı olması önemli.

Bunlar biraz öznel bir tercih. Eğer sık video çeken biri değilseniz EIS yeterli geliyor.
Stereo hoparlör için bir şey diyemeyeceğim.

Yarına kadar karar vermem lazım, çok video çekmiyorum öyle gündelik sosyal medya için çekimler, fotoğraf çekimi daha önemli benim için. Bu fiyat bandında en iyisi mi sence? Kulaklıkla birlikte daha iyi seçenek göremedim. Yok S21 FE yok A54 varken alınmaz diyorlar.

Overheating muhtemelen yazılımla çözülür, cihazda özel soğutma var galiba bir de. Evet 7 gen 1 biraz düşük kalmış ama revize edilmiş o.c hali bence üzmez gibi, zaten oyun oynamıyorum neredeyse hiç. Arada nadiren canım sıkılırsa. Alıp pişman olmak istemiyorum ya, kamerası ve günlük kullanımda alıcı olması önemli.
Pişman olmazsınız o halde. Overheating çözülür mü bilmiyorum ama başka sorunu bulunmuyor.
Ha bence stereo hoparlör de gerekli ama o size kalmış tabii.🙂
Yarına kadar karar vermem lazım, çok video çekmiyorum öyle gündelik sosyal medya için çekimler, fotoğraf çekimi daha önemli benim için. Bu fiyat bandında en iyisi mi sence? Kulaklıkla birlikte daha iyi seçenek göremedim. Yok S21 FE yok A54 varken alınmaz diyorlar.
S21 FE'den başarılı ekran, kamera ve bataryaya sahip. Sadece işlemcide ve arayüzde kaybediyor.
A54 ise sadece bataryada daha başarılı.
Ayrıca kulaklıkla birlikte gerçekten iyi olmuş.

Neymiş OIS yok, alınmaz. Mono hoparlör var, çok kötü falan diyorlar. Aklım karıştı.
Honor, OIS olmamasına rağmen stabilizasyon işini iyi beceriyor. Sürekli hareketli videolar çekmiyorsanız OIS olmaması bir eksi değil. Eğer öyle bir telefon isteyen varsa gitsin iPhone 14 Pro Max ya da S23 Ultra alsın. Mono hoparlöre gelecek olursak, hoparlör ile oyun oynamıyorsanız pek bir negatiflik yaratacağınu düşünmüyorum. Ses seviyesi gayet yeterlidir diye düşünüyorum çünkü arkadaşımda Honor 70 var ve telefonun çıkardığı ses hem kaliteli hem de düzeyi yüksek. Bir üst modelde geriye gitmiş olamazlar. Kamera açısından da gayet iyi bir telefon. DxOMark testlerine göre S21 FE'den daha iyi bir kameraya sahip. Ekranı da çok iyi. 66 watt ile hızlı şarj olması da muazzam.

@Violet S hocamın da dediği gibi kamera, ekran ve batarya konusunda Honor 90, S21 FE'den daha iyi. Batarya konusunda A54 önde sadece. Arayüz konusunda da evet bir One UI kadar iyi bir arayüz değil fakat içindeki arayüz gayet stabil ve göze hitap eden bir arayüz.

* Isınma sorunlu ve OC yapılmış SoC, amiral gemisi seviyesinde güç tüketimi.
* Mono olmasına rağmen çoğu Stereo hoparlörden daha yüksek ses.
* 48°C'ye varan dış kasa sıcaklığı.
* Söylenenin aksine 1600 Nit yerine Max. 1300 Nit parlaklık.
* Parlaklığa rağmen kendi segmentinin en iyi ekranı.
* Android ile HarmonyOS arasında kalmış bir arayüz.
* Rakiplerine nazaran daha düşük güncelleme desteği.
* Rakiplerine nazaran hiçbir IP sertifikasının bulunmaması.
* Samsung ISOCELL HP3 model sensörün ilk kullanıldığı cihaz ve gayet iyi kamera performansı.
* SoC'dan dolayı bataryanın A54'ten bile daha az gitmesi.
* 66W şarj desteği.
* OIS olmaması, ancak EIS destekli olması.

SoC'dan dolayı ben olsam almazdım, ancak karar sizin.

Kötü SoC,Overheating,OIS olmaması,güncelleme,arayüz.Bunlar bence dezavantaj.

Yeni konular

Geri
Yukarı