OpenCore Honor MagicBook bilgisayar uyandıktan sonra ekran etkinleşmiyor

Turkifier

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Honor MagicBook X15: Intel Core i5-10210U, Intel UHD Graphics 620, Realtek® ALC256 Codec, Intel® Wireless-AC 9560 160MHz, Western Digital SN730 512GB NVMe SSD ile 2400MHz 8GB (4x2) Samsung RAM.
RAM
2400MHz 8GB (4x2) Samsung RAM
SSD veya HDD modeli
Western Digital SN730 512GB NVMe SSD
Ekran kartı
Intel UHD Graphics 620
İşlemci
Intel Core i5-10210U
Öncelikle esenlikler, bilgisayar uyandıktan sonra ekran etkinleşmiyor. Etkinleştirmek için kapağı kapatıp açmam gerekiyor, sol üstteki Apple simgesinin altından "uyut" seçeneğiyle de uyutsam, kapağı kapatarak da uyutsam yine kapağı kapatıp açmam gerekiyor.

Önyükleyici: OpenCore 0.8.7
Marka-model: Honor magicbook X15.
Kablosuz ağ yongası: Intel® Wireless-AC 9560 160MHz.
Ses yongası: Realtek® ALC256.

İlgili Video

EFI Dosyası

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam cihazınız uykudan sadece kapağı kaldırarak uyanıyor mu? Güç düğmesine basmadan? Bilgili hocalarımız öğle saatleri gibi burada olurlar :) Bu arada Hackintosh kurmaya çalıştığım ve kuramadığım, sizin bilgisayarınızla aynı işlemci ve iGPU'ya sahip bilgisayarım için EFI'nizi indirdim helal edin 😊

Hocam cihazınız uykudan sadece kapağı kaldırarak uyanıyor mu? Güç düğmesine basmadan? Bilgili hocalarımız öğle saatleri gibi burada olurlar :) Bu arada Hackintosh kurmaya çalıştığım ve kuramadığım, sizin bilgisayarınızla aynı işlemci ve iGPU'ya sahip bilgisayarım için EFI'nizi indirdim helal edin 😊
Ne demek, işe yarıyorsa ne mutlu bana. Güle güle kullanın.

Bilgisayar güç düğmesine basmadan da kapağı kaldırarak da uyanıyor; ancak ekran siyah olarak kalıyor, ekranın etkinleşmesi için kapağı kapayıp açmam gerekiyor (bazen iki kez bazen üç kez).

Bu arada SMBIOS bilgilerini değiştirmeyi unutmayın, ben unutmuşum, öbür türlü Apple hesabınız yasaklanabilir.

Son düzenleme:
Ne demek, işe yarıyorsa ne mutlu bana. Güle güle kullanın.

Bilgisayar güç düğmesine basmadan da kapağı kaldırarak da uyanıyor; ancak ekran siyah olarak kalıyor, ekranın etkinleşmesi için kapağı kapayıp açmam gerekiyor (bazen iki kez bazen üç kez).

Bu arada SMBIOS bilgilerini değiştirmeyi unutmayın, ben unutmuşum, öbür türlü Apple hesabınız yasaklanabilir.
Teşekkürler hocam, eski Hackintosh yaptığım cihazda uykudan uyandırma esnasında ACPI hatası aldığımı keşfetmiştim, daha bilgili dostlar iyi bilir ancak bir kaç kext düzenlemesinden sonra bu durumu aşmıştım. Bilgisayar elime geçince sorunsuz bir kurulum yapabilirsem bu uyku olayını kurcalayacağım :)

Güncelleme: Dortania'nın "Getting Started With ACPI" kılavuzundaki "Fixing Backlight" başlığındaki "Manual" bölümündeki yönergeleri uygulayarak sorunu çözdüm, ekran artık etkinleşiyor; ancak kapağı yeniden kapayıp açmadığım sürece parlaklık değiştirilememekle birlikte en düşükte kalıyor, bilgisayar bir süre sonra yeniden uykuya geçiyor. Bilgisayar uyandıktan sonra kapağı kapayıp açmadan parlaklığı ne tuşlarla ne parlaklık çubuğundan değiştirebiliyorum. Kapak kapanıp açılmazsa yaklaşık 15 saniye sonra ekran kapanıyor, 30 saniye sonra bilgisayar yeniden uykuya geçiyor.

Bu sorun ise yeni konu açacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı