Honor X9a mı Samsung A24 mü?

Bütçe
9500

Metarkin

Hectopat
Daha fazla  
Öğrencilere telefonlarda indirim gelirse bu iki modelden birini almayı planlıyorum hangisini seçmeliyim? Kamerası tahminimce A24'ün daha iyi ama X9a'nın 8GB RAM'i ve Snadragon 695'i beni cezbediyor. Sizce hangisi 3-4 yıllık kullanımda daha memnun eder? İndirim kapsamına giren telefonlardan önerilere Xiaomi hariç açığım.

Öğrencilere telefonlarda indirim gelirse bu iki modelden birini almayı planlıyorum hangisini seçmeliyim? Kamerası tahminimce A24'ün daha iyi ama X9A'nın 8 GB RAM'i ve snadragon 695'i beni cezbediyor. Sizce hangisi 3-4 yıllık kullanımda daha memnun eder? İndirim kapsamına giren telefonlardan önerilere Xiaomi hariç açığım.

Samsung alin kafaniz rahat etsin ben oyle yapardim.

Öğrencilere telefonlarda indirim gelirse bu iki modelden birini almayı planlıyorum hangisini seçmeliyim? Kamerası tahminimce A24'ün daha iyi ama X9A'nın 8 GB RAM'i ve snadragon 695'i beni cezbediyor. Sizce hangisi 3-4 yıllık kullanımda daha memnun eder? İndirim kapsamına giren telefonlardan önerilere Xiaomi hariç açığım.

Biraz dahs bütçe arttırıp A34 öneririm.
Arttıramam derseniz de bence X9a.

Samsung kamera bakımından güzel duruyor da şebeke bandı çok az.
İnternetten gezinme vs. biraz yavaş olabilir yine kullanan birisi varsa değerlendirse iyi olur.

Samsung artıları
Kamera, güncelleme, 3.5mm kulaklık Jackı, SD kart, BT 5.3.

Honor artıları
Ekran, işlemci (bir tık daha iyi), Ram, Şarj performansı, Batarya performansı, Şebeke gücü daha iyi ve 5G, Hİ-RES audio sertifikası.

Bazılari Amoled yanığı oluşuyor diyor sende oldu mu
Hayır. Oled paneller eskiden 2-3 seneden fazla ömrü olmuyordu da baya geliştiler 5 sene üzerini görüyor bahsedilen oled ekranlarda ki ghost vs. eskiden oluyordu oled panellerde ama suya karşı aşırı hassas bir paneldir bu yüzden alma niyetin varsa dikkat kullanman gerekir yağmurlu havalarda vs. de cebimdeydi falan bişey olmadı da havuz deniz gibi yerlerde falan dikkatli olman lazım.
Cihazda birde toza karşı bir dayanıklık iddiaası falan da yok yani ne tür bir ortamda kullanma niyetin varsa bilmiyorum da böyle fırın, marangoz hane, inşaat vb. yerlerde kullanmanı tavsiye etmem ben bilgisayarda başında çalıştığım için bana fark eden bir durum yok.
Bu arada hangi konuda gördün yanık olayını.

Olsa dahi garanti kapsamında değiştirirler kullanıcı hatası (darbe, sıvı teması vs.) olmadıkdan sonra

Son düzenleme:

Geri
Yukarı