Hoparlör ve USB kulaklıktan aynı anda nasıl ses alınır?

Ertuğrul53

Hectopat
Yer
Çorlu, Turkey
Daha fazla  
Önceden hoparlörüm ve kulaklığım jack girişli olduğu için ikisinden de aynı anda ses alabiliyordum. Fakat kulaklığı değiştirdiğimde USB'li olanı aldım ve şunu fark ettim ses kayıtlarından hangisini varsayılan aygıt yaparsam sadece ondan ses geliyor. Benim sorum bu ikisini her defasında seçmekten ise hep çalışmasını nasıl sağlayabilirim ? Eskiden hoparlörü kısıyordum kulaklıkla dinliyordum. İstediğimde hoparlorü açıyordum ondan dinliyordum hiçbir ayar yapmama gerek kalmıyordu. Şimdi mecbur her seferinde bilgisayardan ayar yapmam gerekiyor bunu nasıl düzeltebilirim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun üçüncü parti bir yazılım kullanmanız gerek. Ana ses çıkışını bu yazılıma yönlendireceksiniz ve yazılımdan da hem kulaklığa hem de hoparlöre aynı anda yönlendirebilirsiniz. VoiceMeter bu yazılımlardan biri.

Yalnız kullandığınız yazılım ne olursa olsun, sürekli arka planda çalışmak zorunda olduğunu unutmayın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı