Hoparlörleri ses kartına nasıl bağlanır?

Tagnoult

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, yardımınıza ihtiyacım var. Kuzenlerimin deposunda eski hoperlörlerini buldum ve bu hoparlörleri ses kartına bağlamak istiyorum. Fakat sadece her birinde tek kablo var fotoğrafta göründüğü gibi. Bunu nasıl çözeriz? Ses kartındaki görselde 2 çıkış var. Sağ sol oraya yerleştirmek istiyorum mümkünse.

İkisini olmazsa ses kartının kulaklık yerine koyacağız mecbur.

Dosya Ekleri

• IASDSADSA.jpg
    IASDSADSA.jpg
    175,3 KB · Görüntüleme: 106
  • sasjkhfkjashfa.jpg
    sasjkhfkjashfa.jpg
    111 KB · Görüntüleme: 99
  • sdadsadsa.jpg
    sdadsadsa.jpg
    152 KB · Görüntüleme: 118
  • skanjfaklhjsf.jpg
    skanjfaklhjsf.jpg
    180,2 KB · Görüntüleme: 107
Son düzenleyen: Moderatör:
Hoperlör arkası L - R kırmızı beyaz çıkışlarını, karttaki L - R ye bağlaman yeterli olmalı, hoperlör üzerindeki kabloyu diğer hoperlöre takacaksın tabi.

Hoperlör arkası L - R kırmızı beyaz çıkışlarını, karttaki L - R ye bağlaman yeterli olmalı, hoperlör üzerindeki kabloyu diğer hoperlöre takacaksın tabi.
Hocam onda bi sıkıntı yok. Kablo uçlarını jak çıkışına nasıl uyarlayacağım o problem. Dönüştürücüde beni bi yandan korkutuyor ses kalitesini bozar diye.

Hocam onda bi sıkıntı yok. Kablo uçlarını jak girişine nasıl uyarlayacağım o problem. Dönüştürücüde beni bi yandan korkutuyor ses kalitesini bozar diye.
Karttaki bağlantıları tam göremiyorum, harika flaşlı fotoğraf çekmene rağmen :) uygun dönüştürücü senin ve çoğu insanın kulağının anlamayacağı bir kayba sebep olur bu sette, çok ciddiye almana gerek yok.

Merhaba. PC ses kartındaki 3.5 mmm stereo dişi jak çıkışını üstteki dönüştürücü (adaptörle) hoparlörlerdeki dual RCA girişlerine bağlayıp kullanmış olacaksınız. Snopy markalı hoparlörünüz içten ses kuvvetlendiricili (amfi devreli) hoparlör tipinde olduğu için çıkan sesin şiddetini PC'den direk azaltıp artırabilirsiniz, herhangi bir sıkıntısı olmaz. Ancak linkteki (örnek) dönüştürücünün kablosu oldukça kısa görünüyor, sizin seçeceğiniz ise kullanım yeri için daha uzun seçilebilir. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Merhaba. PC ses kartındaki 3.5 mmm stereo dişi jak çıkışını üstteki dönüştürücü (adaptörle) hoparlörlerdeki dual RCA girişlerine bağlayıp kullanmış olacaksınız. Snopy markalı hoparlörünüz içten ses kuvvetlendiricili (amfi devreli) hoparlör tipinde olduğu için çıkan sesin şiddetini PC'den direk azaltıp artırabilirsiniz, herhangi bir sıkıntısı olmaz. Ancak linkteki (örnek) dönüştürücünün kablosu oldukça kısa görünüyor, sizin seçeceğiniz ise kullanım yeri için daha uzun seçilebilir. Kolay gelsin.
Hallettim hocam ben. Philips'in aldım rca to aux unu ses kartıma aux to jack ile takıyorum kulaklık girişinden. Herhangi bir problem yok. Hoperlörler sağlam şuanda.

Yeni konular

Geri
Yukarı