Hot Wheels koleksiyonu kutularından çıkarılmalı mı?

Petri

Kilopat
Arkadaşlar selam, benim çocukluğumdan kalma büyük bir araba koleksiyonum var, kimi arabalar 10 yıllık falan. Tahmin edebileceğiniz üzere de hepsi açılmış ve bir kısmı hasar almış (bir tarafının boyası dökülmüş falan). Bu koleksiyonun yarısından fazlası Hot Wheels arabaları, geri kalanların çoğu da şimşek mcquenn serisinin araçları. Çok azı ise markasız metal araçlar. Hepsi bir kutuda duruyordu ve bende yeniden koleksiyon yapmaya heveslendim. Başta Hot Wheels olmak üzere yeni alınan araçları kutusundan çıkarmamak daha mı mantıklı sizce? Siz nasıl yapıyorsunuz?

Bir de koleksiyon yapmak için seri önerisi verebilirseniz çok tatlı olur. Çok uzak kalmışım bu işlere.

Şimdiden cevap veren herkese teşekkürler 😀.

Şahsen regular modelleri kutusunda sergilemenin çok saçma olduğunu düşünüyorum ama premium modellerde modelin değerine göre kapalı kutuda sergilenebilir.
Ek olarak tavsiye vermek istiyorum.

Regular:
89 Mercedes-Benz 560 sec AMG.
72 corvette stingray convertible "Mavisi çok güzel"
Pagani Zonda R
Lamborghini sian.
DMC delorean.
Subaru impreza WRX STI.

Premium olarak kafana göre takılabilirsin ama sakın Speed machines serisine para harcama. Tekerleri kauçuk bile değil ama Ford GT almak istersen laf etmem.

Ek olarak bir öneride daha bulunacağım. Sakın karaborsacılarla alışveriş yapma. Bir regular model alıyorsan en baba normal satış fiyatından 20-30 TL daha ver o kadar, daha üstü dolandırıcılık. 60 liraya aldığı modeli 200-400 koyan uyanıklar var. Bunlara aldırış etme. @Petri

Son düzenleme:
Şahsen regular modelleri kutusunda sergilemenin çok saçma olduğunu düşünüyorum ama premium modellerde modelin değerine göre kapalı kutuda sergilenebilir.
Ek olarak tavsiye vermek istiyorum.

Regular:
89 Mercedes-Benz 560 sec AMG.
72 corvette stingray convertible "Mavisi çok güzel"
Pagani Zonda R
Lamborghini sian.
DMC delorean.
Subaru impreza WRX STI.

Premium olarak kafana göre takılabilirsin ama sakın Speed machines serisine para harcama. Tekerleri kauçuk bile değil ama Ford GT almak istersen laf etmem.
Anladım hocam. Lambo gerçekten güzelmiş. Ben daha çok Premium serisinden almak istiyorum aslında. Tabii ki gözüme güzel gelen regular araçlar olursa da alırım. Siz nerelerden satın alıyorsunuz genelde?

Ek olarak bir öneride daha bulunacağım. Sakın karaborsacılarla alışveriş yapma. Bir regular model alıyorsan en baba normal satış fiyatından 20-30 TL daha ver o kadar, daha üstü dolandırıcılık. 60 liraya aldığı modeli 200-400 koyan uyanıklar var. Bunlara aldırış etme. @Petri
Tamamdır hocam, dikkat edeceğim.

Anladım hocam. Lambo gerçekten güzelmiş. Ben daha çok premium serisinden almak istiyorum aslında. Tabii ki gözüme güzel gelen regular araçlar olursa da alırım. Siz nerelerden satın alıyorsunuz genelde?

LCW, D&R, şok, toyzz shop ve armağan oyuncak üzerinden alıyorum. Premium modelleri almak istiyorsan işin çok zor. Toyzz shop ve armağana geliyor bu modeller ama çok az sayıda geliyor. Denk getirmeye çalış.

Premium seri olarak her premium seri ayrı güzel diyebilirim "Speed machines saçmalığı haricinde" lakin yeni çıkacak olan boulevard serisine bir göz atmanı öneririm. Şu anki çıkan boulevard setinde kırmızı Lancer EVO 6 vardı, bulursam yapıştırım:

Mitsubishi Lancer Evolution VI Boulevard #79, Hot Wheels 1:64 - Model Oto

LCW, D&R, şok, toyzz shop ve armağan oyuncak üzerinden alıyorum. Premium modelleri almak istiyorsan işin çok zor. Toyzz shop ve armağana geliyor bu modeller ama çok az sayıda geliyor. Denk getirmeye çalış.

Premium seri olarak her premium seri ayrı güzel diyebilirim "Speed machines saçmalığı haricinde" lakin yeni çıkacak olan boulevard serisine bir göz atmanı öneririm. Şu anki çıkan boulevard setinde kırmızı Lancer EVO 6 vardı, bulursam yapıştırım:

Eki Görüntüle 1955635
Süpersiniz hocam, aldıklarımı da buradan paylaşırım artık. Sıfırdan bir koleksiyona başlıyor olmak insanı heyecanlandırıyor.

Yaşadığınız yere bağlı olarak kırtasiyeler vb. de Hot Wheels getirebilir. Bizim buradakinde ful set FF Premium vardı mesela.

Güncel serilerden Speed Machines Porsche (Chase Car versiyonu da var. Chase Car Premium STH gibi bir şey.)

FF serisinde yeni Charger ile 7. filmde gökdelenler arası atladıkları kırmızı araba çok güzel.

Satın alım için Dolap uygulamasını da tavsiye ederim. Bazen ucuza denk geliyorsunuz.

@borisyeisar İstanbulda yaşıyorum hocam. Dolap üzerinden daha önce hiç alışveriş yapmadım. Lakin oraya da bakacağım. Teşekkürler.
Dolap alıcıyı koruyan bir alışveriş yöntemine sahip. Kırpılmış Param Güvende gibi. Ben bütün Jay Leno Premium serisini 500'e getirdim oradan. Oyuncakçıda tanesi 180 şu anda.

Ya bir şey soracağım bende 10-11 yıllık tam net tarihini bilmiyorum ama baya küçükken aldığım 100'e yakın hot wheels arabaları var. Aşırı değerli bir arabalarım da olabilir ama bunların alıcısı olur mu, kutusuz.

Ya bir şey soracağım bende 10-11 yıllık tam net tarihini bilmiyorum ama baya küçükken aldığım 100'e yakın hot wheels arabaları var. Aşırı değerli bir arabalarım da olabilir ama bunların alıcısı olur mu, kutusuz.
Her şeyin alıcısı var. Özellikle gerçekte var olan araçlar ise değeri çok olabilir. Mesela artık Ferrari üretilmiyor. Varsa elinizdeki Ferrari'ler bayağı değerli o yüzden.

İstiyorsanız yeni bir konuda toplu fotoğraf atın. Burada bayağı arkadaş var koleksiyonla ilgilenen. Fiyat biçilir bir şekilde çoğuna.

Geri
Yukarı