Hotline Miami Türkçe yamasından trojan bulaştı

EFRELT

Centipat
Daha fazla  
Herkese selam. Ben Hotline Miami isimli oyun için Türkçe yama arıyordum, bir tane buldum ve indirdim fakat indirdiğim zaman Windows 10 bilgisayarıma virüs bulaştığını söyledi. Ne yaptıysam silemedim. Windows üzerinden 4 tane vardı 2'sini kaldırdım diye gösteriyor. 1'inin durumu gözükmüyor ama biri şu an çalışır durumda gözüküyor. Ben bu virüsleri nasıl temizlerim? Adı trojan. Sanırım truva atı yazıyor türünde. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anonymus konusunda haklı olabilirsiniz belki de cidden virüs değildir ve Windows Defender yamayı virüs zannetmiştir ama neden bir yamanın adı trojan olsunki şu 2 virüs programınında kullanım videosu var mı daha önce hiç virüs yemediğim için virüs programını nasıl kullanacağımı bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• resim_2022-05-23_221034541.png
    resim_2022-05-23_221034541.png
    298,7 KB · Görüntüleme: 22
Anonymus konusunda haklı olabilirsiniz belki de cidden virüs değildir ve Windows Defender yamayı virüs zannetmiştir ama neden bir yamanın adı trojan olsunki şu 2 virüs programınında kullanım videosu var mı daha önce hiç virüs yemediğim için virüs programını nasıl kullanacağımı bilmiyorum.
Hocam Windows Defender çoğu yamaya trojan diyor zaten.

Böyle bir video buldum yardımcı olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Önerdiğimiz programların kullanımı gayet kolay, açıldığı gibi scan yazısına tıklayın.

Hocam gönderdiğimiz linklerden birine girin antivirüs programını indirin zaten programda tarama seçenekleri var tam tarama yapın tarama bittikten sonra virüsleri temizleyin oldu bitti o kadar zor bir yanı yok
Önerdiğimiz programların kullanımı gayet kolay, açıldığı gibi scan yazısına tıklayın.
Aynen öyle hoca bu programlar kullanımı kolay programlar indirip tarama tuşuna basacaksınız oldu bitti

Hocam Windows Defender çoğu yamaya trojan diyor zaten.

Umarım dediğiniz gibidir ve bu bir virüs değildir.

Böyle bir video buldum yardımcı olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sağ ol şimdi ders çalışıyorum az sonra denerim.
Herkese yardımları için çok teşekkür ederim ilk başta resmen elim ayağım titriyordu ilk defa böyle bir şey yaşıyorum Steam'de falan kart bilgileri var ben gittim her şeyin mail Steam falan şifreleri değiştirdim ne olur nolmaz az sonrada virüs programını indirip bakarım cidden virüs falan değilse Windows 10 kafayı yemiş demek: D

Anonymous yamasını kendi sitesinden indirdiyseniz virüs değildir. Defender bazen çok false- positive yapıyor.

Evet Client'den indirdim 2 yamayı da peki neden bunun ismi trojan olarak gözüküyor defendermi trojan olarak gösteriyor yoksa saçma bir şekilde yama dosyasının adı trojanmı: D

Evet Client'den indirdim 2 yamayı peki neden bunun ismi trojan olarak gözüküyor Defender mi trojan olarak gösteriyor yoksa saçma bir şekil yama dosyasının adı trojan mı?

O zaman Defender yanlışlıkla trojan algılamış. Güçlü antivirüs ile taratsanız yüksek ihtimal virüs olduğunu göstermez. İsterseniz, Kaspersky kullanın. Defender'dan daha güçlüdür ve kullanımı daha basit, daha az kaynak kullanır.

Eğer ben bilinçli kullanıcıyım ve kaynak tüketimi az olsun diyorsan:

O zaman Defender yanlışlıkla trojan algılamış. Güçlü antivirüs ile taratsanız yüksek ihtimal virüs olduğunu göstermez. İsterseniz, Kaspersky kullanın. Defender'dan daha güçlüdür ve kullanımı daha basit, daha az kaynak kullanır.

Eğer ben bilinçli kullanıcıyım ve kaynak tüketimi az olsun diyorsan:

Çoğu kişi Malwarebytes önermiş Anti-Virüs olarak onu kullanacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı