Hotline Miami Türkçe yamasından trojan bulaştı

EFRELT

Centipat
Daha fazla  
Herkese selam. Ben Hotline Miami isimli oyun için Türkçe yama arıyordum, bir tane buldum ve indirdim fakat indirdiğim zaman Windows 10 bilgisayarıma virüs bulaştığını söyledi. Ne yaptıysam silemedim. Windows üzerinden 4 tane vardı 2'sini kaldırdım diye gösteriyor. 1'inin durumu gözükmüyor ama biri şu an çalışır durumda gözüküyor. Ben bu virüsleri nasıl temizlerim? Adı trojan. Sanırım truva atı yazıyor türünde. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğu kişi Malwarebytes önermiş Anti-Virüs olarak onu kullanacağım.

Taraman için önerdiler, Malwarebytes antivirüs değildir, antimalware. Malwarebytes'i tarama için kullanabilirsiniz, gerçek zamanlı koruması normal antivirüs yazılımı kadar iyi değildir.

Taraman için önerdiler, Malwarebytes antivirüs değildir, antimalware. Malwarebytes'i tarama için kullanabilirsiniz, gerçek zamanlı koruması normal antivirüs yazılımı kadar iyi değildir.

Peki gerçek zamanlı koruma için ücretsiz ne önerirsiniz 3. parti yazılım Türkçe yama dışında indirmiyorum zaten ama neolur nolmaz.
Malwarebytes'ı tarama yaparken kullanmanı öneririm, gerçek zamanlı bir koruma sunmuyor sanırım. Onun yerine Kaspersky indirebilirsin.

Kaspersky ücretsizmi bir de karışık olmasa iyi olur çok anlamıyorum zaten kullanamam karışıksa:

Peki gerçek zamanlı koruma için ücretsiz ne önerirsiniz 3. parti yazılım Türkçe yama dışında indirmiyorum zaten ama ne olur nolmaz.

Kaspersky Free size yetecektir:

Kaspersky ücretsiz mi bir de karışık olmasa iyi olur çok anlamıyorum zaten kullanamam karışıksa.

Evet, ücretsiz. Karışık bir program değil, Türkçe ve çok basit bir kullanımı var.

Peki çok sağ olun bu forumlarda olmasa napardım aceb :D

Evet, ücretsiz. Karışık bir program değil, Türkçe ve çok basit bir kullanımı var.
size birşey sormam lazım ben kaspersky programını indirdimde ayrı olarak başka bişey daha indirmeme gerek varmı yoksa bu program hem tarama hem silme hemde koruma konusunda yeterlimi

Son düzenleme:
Size bir şey sormam lazım ben Kaspersky programını indirdim ayrı olarak başka bir şey daha indirmeme gerek var mı yoksa bu program hem tarama hem silme hem de koruma konusunda yeterli mi?

Yeterli ama Malwarebytes yüklerseniz iyi olur. İlk taramaları Malwarebytes ile yapabilirsiniz, daha kısa sürüyor ve bazen Kaspersky'ın bulamadıklarını buluyor. Bir tane antivirüs ve antimalware yeterlidir diye düşünüyorum.

Yeterli ama Malwarebytes yüklerseniz iyi olur. İlk taramaları Malwarebytes ile yapabilirsiniz, daha kısa sürüyor ve bazen Kaspersky'ın bulamadıklarını buluyor. Bir tane antivirüs ve antimalware yeterlidir diye düşünüyorum.
peki saolun kaspersky bişey bulamadı ama belki malwerbytes bulur

Yeni konular

Geri
Yukarı