HP 15 BS008NT çok yavaş

alicangorel

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
air conditioning
HP 15 BS008NT model laptopumuz var 2.5 sene önce ilk alındığında dahi ilk çalıştırmamız ilk açılışı 15 dk dan fazla sürmüştü. Ne yaptım ne ettiysem bu laptopta internete girmek bile çileden çıkartıyor. İnsanı geçen gün kendisini formatlıyım dedim beceremedim bir türlü. Bootlayamadım sonra W10 sıfırla dedim ve tam 16 saat sürdü. Kendini sıfırlaması i3 6006U işlemci var harici ekran kartı var. Bu kadar kötü mü bu bilgisayar? Bilen varsa yardımcı olabilir mi teşekkürler şimdiden.

O kadar kasması normal değil. Muhtemelen eski sürücülerden kaynaklı bir kasma yaşıyorsunuz. Temiz bir format ve güncel sürücü kurulumu ile sorununuzun çözüleceğini düşünüyorum.

Alındığı zaman 15dk'da açıldıysa iade edilmesi gerekirdi; oldukça sabırlıymışsın.

Söylendiği gibi, disk olası bir sebep. Güncel HDtune ile diske önce health taraması yap. Oradan sağlam çıkarsa önce hızlı error taraması yap, kırmızı sektör çıkmaz ise sonra uzun taramayı da yaparsın.

Bir de laptop yük altında iken görev yöneticisi performans sekmesinden işlemciyi seçip görsel atar mısın? İlk bunu yapıp sonra üst paragrafa geçmen daha iyi olur.

Cevaplarınız için teşekkürler. Bugün üşenmedim içini açtım pırıl pırıl toz bile yok. Harddisk 1 TB 5400 RPM ve bugüne kadar Windows harici hiçbir şey yüklenmedi. Sebebi bahsettiğim gibi bizleri çileden çıkartıyor annem kullanıyor müzik dinlemek için. Zaten çok kullanmayı bilmediği için dert etmiyor. 4 GB hyniz 2400 MHz RAM var üzerinde. BIOS kilitli Advanced bölümü yok maalesef kendim formatlıyamıyorum nasıl başaracağım bilmiyorum. Sanırım M.2 portu var resimlerini çektim M.2 disk taksam ve bir 4 GB RAM daha eklesem normale dönermi acaba? Şimdiden çok teşekkürler. 1B3C341F-38B7-457F-9EDD-92CAAAA0CA5B.jpeg2F5825D0-6321-4A77-9075-414AF473FF34.jpegB8369AAA-30E2-4EB6-B8FD-1D7BFC672B37.jpegD233542A-05F6-4003-B673-D6A0D414A0BC.jpeg

İstenen görselleri atmamışsın.
İstenen görselleri atman gerek. Eğer bir sorun varsa, SSD + Ram takviyesi ile sorun ortadan kalkabilir.

Bugün istenen görselleri atacağım. Dün cevaplarınızı geç gördüğüm için halledemedim. Bu resimler telefonumda mevcuttu o yüzden gece cevap verirken atabildim. Şu anda çalışıyorum eve döndüğümde ilk işim bu olacak teşekkürler tekrardan.
Merhabalar tekrardan istediğiniz testleri yaptım.
Healt scan ok.
Error scan quick ok.
Error scan ok.
CPU-Z programını indirdim. Yükte biraz fotoğraf çektim doğru yaptımmı bilmiyorum.Resimleride ekledim umarım bir çözüm buluruz1239.JPG1240.JPG1241.JPG1242.JPG1246.JPG1247.JPG1248.JPG1249.JPG1250.JPG

Son düzenleme:
İşlemci açısından bir sorun gibi duruyor. Hard disk tüm testlerden başarılı şekilde geçtiyse, benim yine önerim, ram+SSD'den yana olacaktır. Anakartınız kaç gb ram destekliyor bilmiyorum ama 4 ya da 8 gb ram takviyesi + Samsung 860 Evo tarzı bir SSD ile bilgisayarın performansı belirgin şekilde artacaktır. Tabi tüm bunların yanında, temiz bir windows 10 64 bit 1909 kurulumu ve tüm sürücülerinizin güncel olması da gerekmektedir. Dediğim gibi, bütçe açısından ve anakart açısından sıkıntı yoksa, 8 gb, varsa 4 gb da (olur) + SSD.

Yeni konular

Geri
Yukarı