HP 15 BS008NT çok yavaş

İşlemci açısından bir sorun gibi duruyor. Hard disk tüm testlerden başarılı şekilde geçtiyse, benim yine önerim, ram+SSD'den yana olacaktır. Anakartınız kaç gb ram destekliyor bilmiyorum ama 4 ya da 8 gb ram takviyesi + Samsung 860 Evo tarzı bir SSD ile bilgisayarın performansı belirgin şekilde artacaktır. Tabi tüm bunların yanında, temiz bir windows 10 64 bit 1909 kurulumu ve tüm sürücülerinizin güncel olması da gerekmektedir. Dediğim gibi, bütçe açısından ve anakart açısından sıkıntı yoksa, 8 gb, varsa 4 gb da (olur) + SSD.

İşlemci açısından bir sorun yok gibi duruyor olacak. İlk cümleyi hatalı kurmuşum. Kusura bakmayın.

Görsellerde bitmiş disk testleri yok.
İşlemcinde sorun yok.
HDD kullanım değerlerin çok yükseğe çıkıyor bu nedenle takılmalar yaşıyorsun.

Birkaç resmi boyutundan dolayı yükleyemedim bitiş resimlerini. An itibari ile telefonum bozuldu resimlerim hepsi gitti. Tekrar işlemi yapıp atabilirim sizlere. Ukalalık etmekte istemem açıkçası ama harddiskte bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Bilgisayara Windows'tan başka hiçbir şey yüklenmedi. 5400 RPM olmasından kaynaklı bir yavaşlığı olabilir diye düşünüyorum. Yinede sizler kadar bilgilerim taze değil. O yüzden fikirleriniz benim için önemli ilginiz alakanız içinde hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Akşam resimleri yükleyiyeceğim istediklerinizi saygılar hürmetler arkadaşlar.

HP 15 BS008NT model laptopumuz var 2.5 sene önce ilk alındığında dahi ilk çalıştırmamız ilk açılışı 15 dk dan fazla sürmüştü. Ne yaptım ne ettiysem bu laptopta internete girmek bile çileden çıkartıyor. İnsanı geçen gün kendisini formatlıyım dedim beceremedim bir türlü. Bootlayamadım sonra W10 sıfırla dedim ve tam 16 saat sürdü. Kendini sıfırlaması i3 6006U işlemci var harici ekran kartı var. Bu kadar kötü mü bu bilgisayar? Bilen varsa yardımcı olabilir mi teşekkürler şimdiden.
Bende de aynı bilgisayar var bir 250 GB bir ssd + 4 GB ram ekledim GTA 5 oynuyoruz şimdi
Aynı laptopu kullanıyorum 250 GB SSD 4 GB RAM ekledim 15 saniyede açılıyor CoD MW falan oynanıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı