HP 15-DB0062NT nasıl temizlenir?

Pili söküp laptop'u sürekli güce bağlı kullanmanız en sağlıklısı olacaktır. O pil yanarsa kötü sonuçlar oluşabilir.

Pili söküp laptopu sürekli güce bağlı kullanmanız en sağlıklısı olacaktır. O pil yanarsa kötü sonuçlar oluşabilir.

Hocam sökmeye cesaret edemedim babamda baktı bir şey olmaz dedi. Bugün sınıftan 2 kişi PCR testi pozitif çıktığı karantinaya girdik 5 gün. Bilgisayarcıya da gidemem.

5 gün sonra bilgisayarcıda pili söktürün. Sonra güce bağlı şekilde cihazı kullanmaya devam edebilirsiniz.

5 gün sonra bilgisayarcıda pili söktürün. Sonra güce bağlı şekilde cihazı kullanmaya devam edebilirsiniz.
Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum. Dün akşam laptoptan dizi izleyecektim kardeşim şifreyi unutmuş gece olduğu için uğraşmak istemedim. Ama touchpadin sağ clicki basmıyordu. Bende kardeşim bozdu zannettim. Ardından parmağını orda gezdirince sağ tarafın havaya doğru şiştiğini hissettim ve bataryanın daha da şiştiği aklıma geldi. Bu sabah kardeşim parolayı hatırladı. Baktım tutukluluk yapıyor sağ click. Öğlen gittim bilgisayarcı ya batarya nurtopuna dönmüş. Söktü bataryayı. Fan temizliği yaptı. Termal macunu yeniledi. Şimdi laptop çalışır halde. Sağ click artık basıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20220204_170704.jpg
    IMG_20220204_170704.jpg
    118 KB · Görüntüleme: 23
@Emre_2005 O bataryayı bir daha kullanmayın. Ayrıca cihazınız pili olmadığı için elektrik kesintilerine karşı savunmasız durumda. İmkanınız olduğu zaman orijinal pilinden almanızı öneririm.

Geri
Yukarı