HP 15-DK0001NT laptop CPU ve GPU değişimi

Mona Moon

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Pavilion Gaming DK-15 & Excalibur G770
İyi günler HP 15-DK0001NT Laptop'a sahibim. GTX1650 i5 9300H 8 GB RAM'a sahip bir laptop. Bilgisayarın RAM slotuna AIDA64, GPU-Z gibi programlardan baktım 1 RAM slotum boşta. 1/2 olarak gösteriyor. Bir önce kullandığım AMD laptopumun da aynı araştırma içine girince (R5 M430 A8 7410CPU / dahili GPU ) sahip olduğunu ve yine 1/2 olduğunu, ama içini açıp baktığım zaman sadece 1RAM slotuna sahip olduğunu gördüm. Laptop'u alalı sadece 2 hafta oldu yani açıp içini bakmak istemiyorum garantiden çıkmasın diye. Bu konuda beni aydınlatacak kudretine beton yetmeyecek arkadaşlar bir yazabilir mi şimdiden teşekkür ederim.
Yani aynı sistemi 32 GB RAM olarak kullanmak istiyorum 2 tane RAM satın alıp slotları dolduracağım AIDA64 anakart chipsetimin 64 GB RAM'a kadar destek sağladığını belirtiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
o yüzden söyledim internette AIDA'nın yanılgısını anlatan çok yabancı forum var be

Arkadaşlar boşta RAM slotu var, hatta 16 GB DDR4 2400MHz bir bellek satın aldım, 24 GB RAM olarak kullanıyorum. 64 GB'a kadar desteklediğini öğrendim. Bilginize. ( Bu arada Arkintel'de 128 GB destek yazıyor, çift slota yetersiz haberiniz olsun.)

Geri
Yukarı