HP Compaq Presario cq61-325eb BIOS sorunu

Huckerby

Hectopat
Daha fazla  
Elimde HP Compaq presario cq61-325eb model bir notebook mevcut. Harddiskim geçen gün bozuldu, bu sebeple yeni bir harddisk aldım ve harddiski takıp format atmak istediğimde mavi ekranla karşılaşıyorum. Xp sata, Windows 7, 8, 10 denemelerim oldu, hiçbirinde harddiski gösteremedim, BIOS kısmında ide AHCI kısmı yok maalesef, yeni BIOS versiyonu çıkmış onu da USB'den yüklemeyi başaramadım maalesef, konuyla alakalı yardımcı olabilecek arkadaşlardan mesajları bekliyorum.

Bu haliyle nasıl Windows kurabilirim, yeni BIOS versiyonunu USB oluşturup nasıl atabilirim, bin dosyası halinde inmiyor dosyalar BIOS'un exe şeklinde veriyor lakin onu da USB boot edemiyorum.

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Başka bir bilgisayarımda windows kurulu olan harddiski takmak sureti ile bilgisayarı açtım. Sonrasında bios güncellemesini hallettim. Şimdi windows xp kurmak istediğim zaman mavi ekran sorunu ile karşılaşıyorum. Nlite proğramı aracılığıyla sata raid sürücüleri de entegre ettim, başka sata raid sürücü entegreli windows xp iso dosyası da indirdim, ancak kurulumu gerçekleştiremedim. Bu sorunu nasıl aşabilirim şu an takılı kaldığım tek nokta burası. Saygılar.

Nlite hiç kullanmadım, modifiye edilmemiş bir ISO ile kurulum yaparken hata alırsan ve hatayı belirtirsen belki cevap bulabilirim, hatayı belirtirsen tabii. Makinanın çipseti destekliyorsa W10 kurmanı tavsiye ederim, driver desteği iyi. Alternatif olarak Xubuntu da olabilir.

Siyah Martı ilgi ve alakanız için teşekkür ederim. Sorunu harddisk değişerek çözdüm. Sata 2.5 250 gb western digital ile sorunsuz hallettim. Sanırım sorun sata 2.5 olmamasıydı. Konu çözümlenmiştir. İyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı